پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۳۴۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵
نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان گفت: طرح استانی با هدف افزایش تعداد حافظین و ترویج فرهنگ قرآن کریم با همکاری دستگاه‌های مرتبط تهیه و تدوین شود.
گیتی آنلاین_ به نقل از  روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با مسئول گروه جهادی حفظ قرآن کریم سیستان‌و‌بلوچستان، اظهارکرد: برای گسترش فرهنگ قرآنی و افزایش تعداد حافظان قرآن کریم لازم است با بهره‌گیری از تجربه‌ها، طرحی با همکاری دستگاه‌های مرتبط تدوین شود.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر گسترش حفظ قرآن کریم در سطح جامعه، خاطرنشان کرد: همه باید در این راستا تلاش کنند و در این زمینه باید به صورت خاص سرمایه‌گذاری صورت پذیرد.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: فعالیت آتش به اختیار در جریان حفظ قرآن کریم بسیار خوب است اما اگر بخواهیم به درستی مسیر را طی کنیم، به طرح و برنامه در بخش‌های مختلف نیاز داریم.

کار حفظ قرآن در زاهدان آغاز شده است
مسئول گروه جهادی حفظ قرآن کریم سیستان‌و‌بلوچستان در این دیدار گفت: کار حفظ قرآن کریم ‌از اربعین سال گذشته به صورت رسمی و جدی و با مشارکت چند روحانی در استان شروع شده است.
حجت‌اسلام مسعود حیدری افزود: برای فعال‌سازی برنامه‌های حفظ قرآن کریم اساتید مجرب کشوری را در نظر داریم و هم‌اکنون برنامه‌های حفظ در گروه‌های مختلف کودکان و نوجوانان، کارمندان، دانشجویان، طلاب و سایر اقشار توسط این اساتید دنبال می‌شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر 80تا90نفر در زاهدان در حال گذراندن دوره‌های روخوانی، روانخوانی، فصیح‌خوانی و حفظ قرآن کریم هستند که از این تعداد 40نفر بین یک و نیم تا 25جزء را حفظ کرده‌اند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: