پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۳۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ازافزایش آمارمبتلایان به فاسیولا در گیلان خبر داد.
گیتی آنلاین_ به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( وب دا )؛ دکتر آبتین حیدرزاده – سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به بیماری فاسیولا در گیلان گفت: از افرادی که به تشخیص پزشک خود نیاز به انجام آزمایش دارند خواست برای انجام تست ها به مراکز بهداشت مراجعه کنند.

دکترحیدرزاده با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به بیماری فاسیولا در گیلان بیان کرد: تاکنون تست فاسیولا ۳۶ تن از گیلانیان مثبت شده است.

وی با تأکید بر اینکه بیماران برای انجام آزمایشات به مراکز بهداشتی درمانی معین شهرستان خود مراجعه کنند،خاطر نشان کرد: مبتلایان به این بیماری پس از مثبت شدن آزمایشات فاسیولا داروی موردنیاز را از مرکز بهداشت استان تهیه کنند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:آزمایشات سرولوژی که خارج از سیستم مرکز بهداشت استان و آزمایشگاه رفرانس مورد تأیید وزارت بهداشت انجام می‌شود در بیش از نیمی از موارد نتیجه مثبت اما کاذب دارد ،لذا لازم است همه افراد توسط سیستم بهداشتی نیز مورد آزمایش قرار گیرند.

دکتر حیدرزاده درپایان بر لزوم جدی گرفتن پیشگیری از ابتلا به بیماری فاسیولیازیس تأکید کرد و‌ افزود: افرادی که مشکلات درد مبهم شکمی طولانی‌مدت به همراه هایپر ائوزینوفیلی و سابقه مصرف سبزی‌های محلی به‌صورت خام دارند بهتر است به مراکز جامع خدمات سلامت نزدیک محل زندگی‌شان جهت بررسی مراجعه کنند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: