پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۵۵۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۲
بعد از ظهر روز 24 مه (4 خرداد)، شی جین‌پینگ دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس جمهوری خلق چین در نشست بررسی گزارش کار هیئت استان هوبی شرکت کرد.

استان هوبی نخستین استان چین است که موارد ابتلا به ویروس کرونا در آن گزارش شد. با رهبری شی جین‌پینگ، مهار و پیشگیری شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان و استان هوبی پس از چهار ماه با پیروزی همراه بود و چین توانست با موفقیت شیوع این بیماری را کنترل کند. شی جین‌پینگ خود، اوایل ماه مارس و در حساس‎ترین دوران مهار و پیشگیری شیوع ویروس کرونا از شهر ووهان و استان هوبی بازدید کرد.

وی با بیان آنکه ووهان شهر قهرمانان است و مردم این شهر همه قهرمان هستند، بار دیگر بر بزرگی خسارات وارد شده به هوبی و خدمات بزرگ مردم این استان هوبی در مبارزه با کرونا در طول بیش از 4 ماه گذشته تأکید کرد.

رییس جمهور چین در اشاره به وظایف سنگین و مشکلات زیاد پیشِ روی این استان بر تلاش و لزوم اجرای اقدامات عملی در این استان برای غلبه بر مشکلات تأکید کرد. وی همچنین ابراز اطمینان کرد که استان هو بی و شهر وو هان بار دیگر در مسیر توسعه و پیشرفت قرار خواهند گرفت.

شی جین پینگ در بخش دیگری از سخنان خود بر تقویت حمایت دولت و موسسات مرکزی از این استان در احیای رشد اقتصادی تأکید کرد. وی گفت: اقتصاد استان هو بی به خاطر شیوع جدی کرونا دچار مشکلاتی شده است. دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در روز 29 مه آوریل با برگزاری نشستی بسته سیاست های حمایتی از توسعه استان هو بی در زمینه های امور مالی و مالیات، سرمایه گذاری و تجارت خارجی را بررسی کرد.

شی جین پینگ افزود: نظام بهداشت عمومی و نظام خدمات درمانی چین در مقابله با همه‎گیری کرونا نقش مهمی ایفا کرد و در عین حال ضعف‎های آن نیز مشخص شد. باید توان نظارت و هشدار درباره بیماری‎های همه‎گیر و برخورد با حوادث اضطراری ارتقاء داد شود و سیستم امدادرسانی در برابر همه گیری‎های بزرگی تکامل یابد.

رهبر چین همچنین بر اصلاحات نظام پیشگیری و مهار بیماری، تکمیل پروژه‎های خدمات بهداشت عمومی و تکمیل نظام بیمه و امدادرسانی به بیماران حاد تاکید کرد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: