پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴
رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت: برای تغییر در نحوه ارزشیابی دانش آموزان در سال‌های آتی، استفاده از آزمون ساز مورد بررسی قرار گرفته است.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی درباره نحوه و زمان استفاده از آزمون‌ساز برای ارزشیابی دانش آموزان بیان کرد: این طرح در حال بررسی و مطالعه است تا در سال‌های آتی برای  دانش آموزان به کار گرفته شود.

او ادامه داد: این طرح فعلا برای آزمون‌های پایانی امسال اجرا نمی‌شود و آزمون‌های امسال را طبق بخشنامه‌های ارسالی و روند اعلام شده پیش می‌بریم.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی اظهار کرد: همانطور که قبلا هم اعلام شده بود امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به طور حضوری و سایر پایه‌های تحصیلی به طور غیرحضوری برگزار خواهد شد و در نحوه برگزاری ارزشیابی آزمون‌های غیرحضوری تصمیمات شورای آموزش و پرورش در راستای عمل به مدرسه‌محوری مورد توجه قرار می‌گیرد.

ساکی با اشاره به اینکه طبق بخشنامه‌های در نظر گرفته شده ارزشیابی دانش آموزان انجام می‌شود، گفت: براین اساس شروع ارزشیابی پایانی غیرحضوری دانش آموزان متوسطه اول و دوم طوری برنامه ریزی شود که ترجیحا بعد از ششم خرداد بوده و حداکثر تا نیمه اول تیر به پایان برسد البته مدارس در صورت نیاز می‌توانند تا ۲۷ خرداد برای دوره و رفع اشکال فعالیت داشته باشند.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: