پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۵۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
علیرضا عشقیار احمدآبادی
بنیاد شهید و امور ایثارگران شاید در آینده نزدیک حدود 12 درصد از معوقات خانواده شهدا را که از 5 سال پیش تاکنن پرداخت نشده است، پرداخت کند.
بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی شاید در آینده نزدیک قصد داشته باشد 12 درصد از معوقات خانواده شهدا را که در 5 سال گذشته پرداخت نشده است پرداخت کند.

بنیاد شهید برخلاف قوانین صریح کشور معوقات خانواده شهدا را بدون به روز کردن و پس از سالها تاخیر با قییمت اسمی پرداخت می کند.

بسیاری از خانواده شهدا از سال 95 و شاید از سال های قبلتر معوقات خود را دریافت نکرده اند و با توجه به تورم متوالی در اقتصاد ایران و به خصوص در 3 سال اخیر عملا چیزی از ارزش پولی که شاید به انها پرداخت شود باقی نمانده است.

در سال 95 قیمت هر سکه بهار آزادی 1 میلیون تومان بود که هم اکنون در مرز رسیدن به 8 میلیون تومان قرار گرفته است.

سایر دارایی ها مانند مسکن و خودرو هم وضعیت مشابهی داشته و جهش قیمتی پیدا کرده اند، اما بنیاد شهید در یک قانون شکنی آشکار قصد به روز کردن ارزش معوقات را ندارد.

با احتساب تورم روی داده، تا پایان سال 1399 ارزش معوقات تقریبا 10 درصد ارزش واقعی آنها در 5 سال پیش است و عملا باعث وارد آمدن زیان قابل توجهی به خانواده شهدا می شود.

چندی پیش اخباری درباره اقدام حقوقی خانواده شهدا و ایثارگران منتشر شد که نشان می داد این گروه قصد دارند در برابر قانون شکنی بنیاد شهید عمل کنند.

در تمام موارد مشابه مانند دیه، مهریه، بدهی و … به روز رسانی ارزش معوقات اعمال می شود و معلوم نیست بنیاد شهید که مسئول صیانت از اموار خانواده شهدا است، به چه دلیل چنین رویه زیانباری را در پیش گرفته است. اگرچه، هنوز مشخص نیست که آیا بنیاد شهید در سال 1399 قصد پرداخت معوقات خانواده شهدا را دارد یا خیر.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: