پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
عصر امروز سه شنبه ۶ خردادماه ساختمان شورای اسلامی شهرستان خرم آباد افتتاح شد .
رئیس شورای اسلامی شهرستان خرم آباد در حاشیه این افتتاحیه گفت : این ساختمان که در نوار ساحلی بین پل های شهدا و پیوستی واقع شده با همت شهرداری خرم آباد جهت تسریع در برنامه های شهری و پیگیری امورات شهروندان در اختیار شورای اسلامی شهرستان خرم آباد قرار گرفته است .

سجاد بابایی سلسله مراتب شورای اسلامی شهرستان خرم آباد را اینگونه تشریح کرد: شورای روستا و شورای شهر ، شوراهای پایه محسوب می شوند و شورای شهرستان ، شورای استان و شورای عالی استان ها شوراهای فرادستی هستند .

وی شورای اسلامی شهرستان خرم آباد را ۴ شهر و ۴ بخش برشمرد و افزود: شهرهای خرم آباد ، سپیددشت، زاغه و بیرانشهر و بخش های مرکزی ، بیرانوند، زاغه و پاپی جزء شورای اسلامی شهرستان خرم آباد محسوب می شوند .

رئیس شورای اسلامی شهرستان خرم آباد عنوان کرد: به نمایندگی از هر بخش  و هر شهر به تفکیک یک نفر عضو این شورا می باشد به استثنای شهرستان خرم آباد با توجه به اینکه جمعیت آن بالای ۵۰۰ هزار نفر است دو نفر از شهر خرم آباد حضور دارند .

وی بیان داشت : این شورا سالهاست که تشکیل شده است ولی با توجه به اینکه تاکنون جا و مکان خاصی نداشته اعضای آن نتوانسته اند گردهمایی داشته باشند و طبق قانون می بایست فرمانداری ها و یا وزارت کشور جا و مکانی برای شورای شهرستان ها در نظر بگیرد که متاسفانه تا امروز در شهرستان خرم آباد این مهم به وقوع نپیوسته بود .


رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم آباد یادآور شد: هر زمان برای شورای روستاها مشکل یا کاری پیش می آمد مستقیم به بخشداری ها مراجعه می کردند ولی با توجه به مشغله های بخشداری ها خیلی اوقات کارها طول می کشید و به سرانجام نمی رسید و یا در اتوماسیون های اداری گم می شد، خوشبختانه امروز شوراها می توانند مستقیم به ما مراجعه کنند و پیگیر امورات روستاها و بخش ها باشند؛ ان شاء الله به همت همه عزیزان در شورای شهرستان خدمت های نیک و ارزنده ای به مردم ارائه شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار بیان داشت : مردم اگر به شورای شهرستان ها مراجعه کنند به دلیل اینکه دو عضو از اعضای شورای شهر حضور دارند راحت تر پیگیر کارهای آنها می شویم ولی از لحاظ نامه نگاری و رسمی بودن برخی کارها باید حتما به شورای اسلامی شهر مراجعه کنند .

سجاد بابایی اذعان داشت : در مثالی ساده تفاوت شورای اسلامی شهر و شهرستان را بیان کنم ؛ به فرض مثال قسمتی از پشته جزایری جزء بخش مرکزی است و یک قسمت دیگر آن به شهر الحاق شده است و یا از پل ماسور به بعد و از کرگانه به آنطرف جزء شهر محسوب نمی شوند و امورات آنها باید در شورای شهرستان پیگیری شود نه در شورای شهر .

  وی در پایان سخنان خود به معرفی اعضای شورای اسلامی شهرستان خرم آباد پرداخت : سید خدارحم آرین نماینده مردم سپیددشت، مسعود بهشتی نماینده بخش پاپی ، طاهر وطن دوست نماینده شهر زاغه ، علی طهماسبی نماینده بخش زاغه، جواد بیرانوند نماینده شهر بیرانشهر ، مردان بخشی پور نماینده بخش بیرانوند ، وحید یاری نماینده بخش مرکزی و بنده و علی محمد صالحی نسب  هم به عنوان نمایندگان شهر خرم آباد در خدمت همشهریان عزیز هستیم.

گفتنی است افتتاح ساختمان شورای اسلامی شهرستان خرم آباد با حضور علی ماکنعلی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد، جعفر طولابی فرماندار ، محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد و رضا ماجدی رئیس سازمان فرهنگی _ اجتماعی و ورزشی شهرداری و تنی چند از نمایندگان بخش ها و شهرها و کارکنان شهرداری خرم آباد برگزار شد.

خبرنگار : مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: