پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
آیین کلنگ زنی بهسازی و بازسازی شهربازی کیو برگزار و این شهربازی به سرمایه گذار جدید واگذار شد .


به گزارش گیتی آنلاین ، رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد در این آیین گفت: یکی از مطالبات بحق مردم راه اندازی شهربازی پارک کیو بود که متاسفانه دوسال قبل از اینکه شورای دور پنجم شکل بگیرد این شهربازی به دلیل اینکه در بحث واگذاری به سرمایه گذار قبلی دچار مشکل شده بود و در عقد قرارداد تضمین های لازم در نظر گرفته نشده بود روال رسیدگی به پرونده آن در دستگاه قضا طولانی شد .


علی ماکنعلی ادامه داد: رای دستگاه قضایی که صادر شد اینبار شهرداری به دلیل مشکلات مالی نتوانست کاری از پیش ببرد باز دوستان در شورای اسلامی شهر از وجاهت اجتماعی خود استفاده کردند و رایزنی نمودند با سرمایه گذار قبلی و تقریبا با ۵۰ درصد آن چیزی که مراجع قضایی در نظر گرفته بودند به عنوان بازپرداخت از طرف شهرداری ، سرمایه گذار قبلی را راضی کردیم که مجموعه را تحویل شهرداری دهد .

وی با اشاره به اینکه یکی از راههای برون رفت شهرداری از مشکلات مالی ، حرکت به سمت واگذاری امورات به سرمایه گذاران است ، تشریح کرد : شهرداری باید بستر و تسهیلات مناسب را برای سرمایه گذاران فراهم کند تا بتواند در یک معامله بُرد _ بُرد هم سرمایه گذار و هم شهرداری ارائه خدمات مفید دهند .


رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد تاکید کرد : کار خوبی که شهرداری و شورای اسلامی دور پنجم انجام دادند راه اندازی و تاسیس شورایی تحت عنوان هیات عالی سرمایه گذاری در شهرداری بود هر چند کار تازه ای بود و حرکتی آهسته و بطنی داشت ولی یکی از ثمراتش همین واگذاری شهربازی کیو به سرمایه گذار بود .

وی در خصوص این واگذاری توضیحات بیشتری داد : این واگذاری به روش B.o.T یعنی همان روش ساخت و بهره برداری واگذار شده و ساعت ها بر روی آن تحقیقات کارشناسی هم در کمیسیون های تخصصی شورا و هم در هیات عالی سرمایه گذاری انجام شده و تمام مواردی که در قرارداد قبلی می توانست مانع باشد که در آینده کار را با مشکل مواجه کند همه دیده شده است .

  
علی ماکنعلی خاطرنشان ساخت: بیش از ۴۵ دستگاه جدید در شهربازی کیو نصب و بیش از ۳۰ میلیارد تومان برای خرید آنها  و زیر ساخت هایشان هزینه خواهد شد .

وی شفاف بیان کرد : سهم شهرداری در سال اول ۲۳ درصد است و هر ساله ۲۰ درصد به این سهم افزوده خواهد شد و پیش بینی می شود بیش از ۲۰ میلیارد تومان در طول این ده سال عاید شهرداری خرم آباد شود و چون به روش B.O.T انجام می شود بعد از اینکه ده سال پایان یافت سرمایه گذار فقط می تواند وسایل را ببرد و ابنیه و زیرساخت هایی که انجام می شود در اختیار شهرداری خواهد بود .

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد در پایان مصطفی ترابی را مخاطب قرار داد و گفت : در قرارداد آمده که ۱۵ ماه طول این بازسازی خواهد بود ولی اگر شما بتوانید سریع تر انجام دهید ما هم مشوق هایی برای شما در نظر خواهیم گرفت و ان شاء الله بتوانیم برای عید ۱۴۰۰ اولین فاز آن مورد بهره برداری و در اختیار مردم فهیم و صبور خرم آباد قرار گیرد .

خبرنگار : مریم نظری

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: