پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
مدیرکل زندان های لرستان :
مدیرکل زندان های لرستان با مدیرکل امور کتابخانه های استان دیدار و گفت و گو کرد .

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی زندانهای لرستان ، عبدالمجید کشوری در دیدار با مدیرکل امور کتابخانه ها در محل این اداره کل بر لزوم توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در زندان ها تأکید کرد .

وی اظهار داشت : یکی از بهترین ابزارها برای کاهش آسیبها در زندان ، ارتقاء توانمندی زندانیان در حوزه های مختلف است .

مدیرکل زندان های لرستان تقویت مقوله کتابخوانی در زندانها را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد : کتاب بعنوان یک ابزار مهم در ترسیم و ساخت نگرش انسانها و موضوعیت بخشیدن به شیوه تفکر در زندگی ؛ می تواند بعنوان یک راهنمای قابل اعتماد عمل کند .

وی تصریح کرد : رابطه بسیار معناداری میان میزان سرانه مطالعه زندانیان و آسیبهای درون زندان وجود دارد .

این مقام مسئول  با تأکید بر لزوم نیازسنجی و ذائقه شناسی در زندانها خاطرنشان کرد : به نظر می رسد در زمینه توزیع کتاب در زندانها با توجه به علاقه مندی بیشتر زندانیان به برخی عناوین کتابها همچون رمان ، روانشناسی ، داستان و ... لازم است تخصصی تر به موضوع نگاه شود .

همچنین مدیرکل امور کتابخانه های استان در این دیدار ضمن استقبال از گسترش همکاریها بر لزوم بروزرسانی تفاهمنامه های منعقده تأکید کرد .
فرشته طهماسبی اظهار داشت : در زندانها از کتاب استقبال خوبی بعمل می آید و همین موضوع انگیزه ما را برای ارائه خدمات مطلوب تر را بالا می برد .
وی با بیان اینکه توسعه فرهنگ کتابخوانی از فاکتورهای مهم اصلاحی و تربیتی است بیان داشت : یک کتاب خوب با توجه به ماهیتی که دارد و پیامی را که به مخاطب انتقال می دهد می تواند در تعیین مسیر زندگی انسانها کاملا مؤثر عمل کند لذا تأکید ما به همگان بر مطالعه کتابهای فاخر است .
طهماسبی ضمن اشاره به حضور زندانیان در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره رضوی اظهار داشت : هرچه تلاش ما بر مشارکت بیشتر زندانیان و خانواده های آنان در برنامه های حوزه کتاب افزایش یابد طبیعتا از آسیبهای اجتماعی کاسته خواهد شد .
شایان ذکر است در این دیدار تفاهمنامه جدید توسعه همکاری های میان دو مجموعه پس از بروزرسانی توسط مدیران کل زندانهای استان و نهاد کتابخانه های عمومی لرستان مبادله شد .

خبر: یادگاری 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: