پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱
رئیس سازمان صمت لرستان در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان مطرح کرد:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: در سال گذشته ۳۷۰ هزار تن انواع کالای استان به بیش از ۴۵ کشور جهان صادر شد.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ، محمدرضا صفی خانی در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی لرستان اظهار داشت: سال گذشته ۳۷۰ هزار تن انواع کالای استان شامل ۴۶ قلم، ارزش ۲۵۴ میلیون دلار به بیش از ۴۵ کشور جهان صادر شد.

وی ادامه داد: ۹۶.۳ درصد سهم ارزشی و ۸۰.۱۰ درصد سهم وزنی این میزان صادرات مربوط به بخش صنعت، ۳.۴درصد ارزشی و ۱۹.۳۳ درصد وزنی نیز مربوط به مواد معدنی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به سهم پنج صدم درصدی ارزشی و وزنی کشاورزی از صادرات غیرنفتی استان تصریح کرد: بازارهای اصلی صادرات لرستان کشورهای همسایه هستند.

صفی خانی گفت: در این مدت ۱۳ میلیون دلار انواع کالا از طریق گمرک خرم آباد وارد شده که ۶۸ درصد آن شامل واردات مواد اولیه، ۲۸ درصد ماشین آلات و چهار درصد نیز لوازم یدکی مورد نیاز این ماشین ها بوده است.

وی با بیان اینکه قصد داریم در سال ۹۹ صادرات استان را دیجیتال محور کنیم عنوان کرد: به صورتی که محصولات را به صورت الکترونیکی معرفی کنیم و بستر آن هم فراهم شده است و با یک شرکت هم  تفاهم نامه امضا شده است.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان داشت: در محصولات کشاورزی نقطه ضعف بزرگی که وجود دارد، بحث تشکل ها می باشد ،ما باید دراستان لرستان تشکل ها را قوی و با رعایت یکسری استاندارد که توسط همین تشکل ها ساماندهی میشوند محصولات کشاورزی باکیفیت ترین تولید شوند، و همچنین در حوزه کشاورزی صادر کنندگان  تخصصی این حوزه وارد شوند ، تا صادرات محصولات کشاورزی شرایط خوبی پیدا کند.

انتشار : مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: