پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
روز سه شنبه 13 خرداد/2 ژوئن، شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین ریاست نشست مباحثه کارشناسان و دانشمندان را برعهده گرفت و سخنرانی مهمی ایراد کرد. وی تاکید کرد، باید با ایجاد سیستم قوی بهداشت عمومی و تکمیل سازوکار هشدار زودهنگام و واکنش و تقویت جامع توانایی پیشگیری و مهار و معالجه، از حفظ سلامتی مردم اطمینان حاصل کرد.

وی افزود: چین باید افزایش توانایی نظارت و هشدار زودهنگام را به عنوان مهم ترین وظیفه برای تکمیل سیستم بهداشت عمومی تلقی کند، سیستم نظارت بر بیماری واگیردار و حوادث ناگهانی بهداشت عمومی را کامل تر ساخته و سازوکار نظارت بر بیماری نامعلوم و حوادث غیرمعمول مربوط به سلامتی را بهبود بخشیده و حساسیت و دقت نظارت و ارزیابی را ارتقا دهد.

شی جین پینگ گفت: در معالجه بیماران مبتلا به کروناویروس، چین با اهمیت دادن به جان مردم، به شکل بی سابقه ای منابع سراسر کشور را برای معالجات پردامنه جمع آوری و هماهنگسازی کرد و از نوزادان تا سالخوردگان بیش از صد ساله به همگان توجه کرد و اجازه نداد که کمبود هزینه پیشگیری مشکلاتی برای معالجه بیماران پدید آورد.

وی تاکید کرد: باید سازوکار پایدار بودجه برای امور بهداشت عمومی را ایجاد و نقش نهادهای پیشگیری و مهار بیماری ها را کامل تر ساخت و توانایی نهادهای سطح ملی پیشگیری و مهار و کنترل بیماری ها را تقویت بخشید و ضمن پرورش استعدادهای بیشتر در زمینه پیشگیری و مهار بیماری، دانشکده های بهداشت عمومی با سطح بالا را ایجاد کرد. همچنین باید به طور همه جانبه توانایی بیمارستان های دولتی در زمینه معالجه بیماری های واگیردار را تقویت بخشید، به طور همه جانبه محیط زندگی مردم را بهسازی کرد و ساخت تاسیسات زیربنایی محیط بهداشت عمومی را تقویت بخشید و از روش زندگی متمدنانه، سالم و سبز طرفداری کرد. باید یک تیم ملی طب سنتی چینی برای پیشگیری و مهار بیماری با سطح بالا ایجاد و به توسعه هماهنگ طب غربی و طب سنتی چینی و تکمیل یکدیگر کمک کرد.

شی جین پینگ تاکید کرد: چین به طور هدفمندانه کار تجدید نظر و تنظیم قانون پیشگیری و مهار بیماری های واگیردار و قانون مقابله با حوادث ناگهانی بهداشت عمومی را به پیش سوق خواهد داد و بیش از پیش از لحاظ قانونی تدابیر پیشگیری و مهار بیماری های ناگهانی را کامل تر خواهد کرد. باید بودجه علمی در زمینه بهداشت و سلامتی را افزایش داد و به حل مشکلات در فناوری محوری پرداخت.

رییس جمهور چین همچنین گفت: چین همچنان وظایف بین المللی را اجرا و نقش بزرگ ترین کشور عرضه کننده لوازم و تجهیزات مقابله با کرونا در جهان را ایفا و به طور مشترک جامعه بشری با بهداشت و سلامت مشترک ایجاد خواهد کرد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: