پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
نائب رئیس شورای شهر از اجاره بهای سرسام آور مسکن در شهر خرم آبادبه شدت از مسئولان ذیربط و عدم نظارت کافی انتقاد کرد .

 به گزارش گیتی آنلاین به نقل از برنا ،اسماعیل رضایی نائب رئیس شورای شهر خرم آباد  در جلسه رسمی و صحن علنی شورای شهر خرم آباد با انتقاد شدید از روند صعودی  نرخ اجاره بهای مسکن در شهر خرم آباد با توجه به وضعیت موجود مردم در شرایط کرونایی و فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا از مسئولان ذیربط درخواست کرد با توجه به وضعیت موجود با متخلفین افزایش نرخ اجاره بها برخورد و قشر ضعیف و آسیب پذیر را مورد حمایت قرار دهند .

جوان ترین عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد در ادامه تصریح کرد : ورود راه و شهرسازی، شهرداری و دیگر نهادها که بر ساخت و سازها نظارت مستقیم دارند، می تواند کمک زیادی به تهیه آمار مسکن های خالی از سکنه کند و اتحادیه صنف مشاوران املاک خرم آباد نیز در کنار این سازمانها پای کار خواهد بود و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان تنها راه ممکن برای کنترل بازار مسکن ، تهیه یک بانک اطلاعاتی از تعداد مالکان واحدهای مسکونی و تعداد منازل مسکونی خالی است و در ادامه باید سازو کاری اندیشیده شود تا با وضع مالیات بر خانه های خالی از سکنه، از  احتکار مسکن جلوگیری شود که برای رسیدن به این مهم،  قانون گذاران  و  مراجع حاکمیتی باید ورود کنند.

 اسماعیل رضایی بیان داشت :رشد بی حساب و کتاب اجاره منازل مسکونی همزمان با افزایش سرسام آور قیمت مسکن در سال جاری تعداد زیادی از مردم را دچار سرگردانی کرده است. موضوعی که در شرایط اقتصادی امروز، فشار اقتصادی زیادی را به اجاره نشین ها وارد می کند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورا اسلامی شهر خرم آباد گفت : افزایش قیمت ها در شهرهای بزرگ بیشتر به چشم می خورد و به همین دلیل تعداد زیادی را ناگزیر به کوچ اجباری به سمت حاشیه شهر یا گاهی شهرستان های مجاور کرده است و شهر خرم آبادنیز از سونامی افزایش قیمت اجاره بی بهره نبوده است.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: