پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت کم نظیر هاسب و استمرار اقدامات خیرخواهانه این مجموعه تحولات ارزنده و ماندگاری در حوزه‌های مختلف در سیستان و بلوچستان به دنبال خواهد داشت.
گیتی آنلاین_ به نقل از  اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در این دیدار شورای عالی هاسب را مجموعه ای کم نظیر و دلسوز عنوان کرد که در نوع خود با ظرفیتی عظیم و گسترده توانسته برای مردم، دانش‌آموزان و مسئولین سیستان و بلوچستان موجبات آرامش خاطر و جلب مشارکت های فکری و مالی را فراهم نماید.

وی با قدردانی از خیرخواهی و خیراندیشی بنیاد ها، موسسات و انجمن های خیریه در راستای کمک به توسعه شرایط آموزشی و همچنین توسعه فضاهای آموزشی،خاطرنشان کرد: شرایط جغرافیایی به ویژه شرایط جمعیتی و افزایش موالید و رشد فزاینده آن کار را سخت و پیچیده می‌کند و هرچه برای عقب ماندگی تاریخی در حوزه ساخت و ساز فضاها تلاش می‌شود اما بازهم خلاء بزرگی در این موضوع وجود دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان نرخ رشد آمار  دانش‌آموزان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ را ۲۵ هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: با این وجود با طراحی و تدبیر برنامه‌های مختلف و بهره گیری از ظرفیت های پیدا و پنهان و در سایه هم افزایی و همگرایی، موضوع نگهداشت دانش آموزان در فضای مدرسه نسبت به گذشته ۶ درصد رشد داشته است.
رخشانی گفت: مشکلات خاص مردم سیستان و بلوچستان و شرایط محرومیت و عدم توسعه یافتگی استان نسبت به میانگین کشوری موجب شده تا این موضوع بر تحصیل و تربیت دانش‌آموزان نیز سایه افکنده باشد.
رئیس شورای عالی هاسب نیز در این دیدار گفت: با پیگیری‌های انجام شده تعداد ۲۰۰ مدرسه تعهد شده در مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در شهرستان‌ها و مناطق مختلف سیستان و بلوچستان در حال ساخت می باشد و با ورود جدی و دلسوزانه خیرین نیک اندیش اتفاق بزرگی در حال رقم خوردن است.
واعظ مهدوی با اشاره به رشد چشمگیر و کم نظیر اعتبارات نوسازی در بخش دولتی در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در سال ۹۷ تعداد ۴۳۰ پروژه نیمه تمام و در سال ۹۸ تعداد ۴۷۰ پروژه نیمه تمام شناسان و در حال تکمیل و بهره برداری می باشد که با مشارکت مجمع خیرین مدرسه ساز تعداد  هزار و صد پروژه استان در حال احداث یا تکمیل است.
وی هدف اصلی و غایی مجموعه هاسب را تغییر شاخص ها و رشد مولفه های مختلف در حوزه آموزش و ساخت و ساز فضاها در آموزش و پرورش استان عنوان نمود و افزود: ارتقاء پوشش تحصیلی و کاهش آمار بازماندگان از تحصیل با جذب حداکثری آنان و طرح توسعه آموزش را در دستور کار داریم.
رئیس شورای عالی هاسب بروز رسانی سند توسعه فضاهای آموزشی و نیازهای قبلی در این حوزه برای احصا ظرفیت‌های جدید خیرین را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: اولویت سنجی و بررسی نیازهای واقعی هر شهرستان و منطقه ای می‌تواند مسیر را برای رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده هموارتر نماید.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: