پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش گفت :از۱۵هزار هکتار باغات میوه شهرستان، باغات درختان سیاه ریشه از قبیل زردآلو، آلو، هلو، بادام، گردو و سیب ۶۵۰هکتار را به خود اختصاص داده اند.
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی، شیرزاد کمالی در این خصوصد افزود : زردآلو با  ۵۵۰هکتار هکتار سطح زیر کشت که ۵۰۰هکتار آن بارور و ۵۰هکتار غیربارور است بیشترین سطح باغات سیاه ریشه شهرستان را تشکیل می دهد 
کمالی با بیان اینکه برداشت زردآلو از اوایل خردادماه  آغاز و در مناطق سردسیر حاشیه تفتان تا پایان مرداد ماه ادامه خواهد داشت، گفت: زردآلوی رقم زودرس روستاهای گرمتر شهرستان خاش از تمامی مناطق زردآلو خیز کشور زودتر به بازار عرضه می شود.

وی پیش بینی کرد:  از ۵۰۰هکتار باغات بارور زردآلو بیش از ۲هزار و ۵۰۰ تن محصول برداشت و به بازار مصرف خاش و دیگر شهرهای استان عرضه شود.

شیراز کمالی  اذعان داشت:متوسط عملکرد زردآلو در این شهرستان امسال به دلیل سرمازدگی و تگرگ  در هر هکتار به ۵ تن کاهش یافته است.

مدير جهاد كشاورزي شهرستان خاش ادامه داد: به دليل شرايط آب و هوايي مناسب نهال انواع گونه ها هسته دار از قبيل زردآلو، هلو، آلو، بادام و گيلاس در شهرستان خاش توليد مي شود. 

وي تصريح كرد: گرده افشاني زردآلو به دليل چسبندگي گرده ها توسط باد با مشكل روبرو مي شود به همين دليل به كشاورزان توصیه کرد حتما در باغات خود به پرورش زنبور عسل بپردازند تا علاوه بر كسب درآمد و كارآفريني و توليد عسل، نقيصه گرده افشاني را نيز جبران كنند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: