پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
شهاب الدین بیمقدار :
کسانی که علاقمند به سرمایه گذاری در شرکت اورمان یورد توسعه آذربایجان هستند تا پانزدهم تیرماه فرصت دارند که پرداخت های اولیه خود را نهایی کنند.به گزارش گیتی آنلاین صبح امروز جمعه جلسه ای با حضور شهاب الدین بیمقدار و سهامداران و علاقمندان به سرمایه گذاری و همکاری با شرکت اورمان یورد توسعه آذربایجان تشکیل شد.

 شهاب الدین بی مقدار نماینده مجلس دهم مردم تبریز با هدف کارآفرینی و اشتغال، اقدام به تشکیل و ثبت این شرکت هلدینگی نموده لست.

وی در این جلسه گفت: نام شرکت اورمان یورد توسعه آذربایجان در سامانه ثبت شرکت ها ثبت کردیم و خریداران سهام تا پانزدهم تیر ماه فرصت دارند تا در شروع این فعالیت اقتصادی سهیم شوند. 

شما الان قبل از ثبت شرکت 35 درصد سهم را می پردازید اما پس از ثبت شرکت باید صد در صد پول را بدهید. 

اگر کسی پول ندارد می تواند آورده غیرنقدی هم بیاورد آورده غیرنقدی طبق قانون سهامی کار توسط کارشناسان رسمی پذیرفته می شود و نه قیمت بازار. 
شرکت باید مرتب افرایش سرمایه بدهد و خود را به برنامه ها برساند. برای سهام اولیه تا یک سال و حتی اگر مجمع تصویب کند تا دو سال افزایش ارزش سهم نخواهیم داد. در نهایت ما این هلدینگ را توی بورس می بریم و دیگر شرکت هلدینگی سهامی خاص نخواهد بود سهامی عام می شود و حتی می توانیم هلدینگ را در بورس بین المللی بگذاریم. 

وی اعلام کرد : در ابتدا تصمیم داشتم با سه میلیارد تومان سرمایه کار را شروع کنم اما بعد چون دیدم استقبال هست این سقف را بازگذاشتم.

شهاب الدین بیمقدار نماینده سابق تبریز مطرح کرد : من از افراد خوشنام و با نفوذ شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی برای حضور و سرمایه گذاری دعوت کردم و خودم نیز هستم و عضو هیئت مدیره هم می شوم ولی نمی توانم مدیرعاملی شرکت را قبول کنم.

ما برای کار در منابع طبیعی از وزیر دستور کلی گرفتیم. دو تا پروژه خاص را هم نوشتم و ایشان هم موافقت کرد.
نماینده های استان هم همه همکاری می کنند.

موسس شرکت ادامه داد: اگر سرمایه گذران به خوبی وارد کار شوند اولویت ما صادرات خواهد بود چون با کمتر از دویست هزار دلار صادرات صرفه اقتصادی ندارد. ما با همین هدف فردا شنبه با رئیس اتاق ایران و عراق ملاقات می کنیم.

نماینده سابق تبریز گفت: من یک آئین نامه هم برای شرکت نوشته ام و همه انواع فعالیت های مجاز در کشور را در اساسنامه گنجانده ام. 
وی خاطرنشان کرد: همه این فعالیت ها را یکجا نمی شود اجرا کرد و بستگی به میزان سرمایه ای دارد که دوستان می آورند و البته ما برای حفظ ارزش پول هم فکر کرده ایم.
در تهران هم اقدام کرده ایم که یک کار کوچکی انجام دهیم و شهردار هم حمایت کرده و ریسک هم ندارد. 

وی خبرداد: فعالیت های اقتصادی را در خوشه های مختلف هدف گذاری کرده ایم از قبیل ارزدیجیتال، سوخت، نوغانداری و گل محمدی و گیاهان دارویی، گلخانه و ماهی و به لحاظ اخذ مجوزها هم مشکلی نداریم چون من راهکارش را بلدم و قانون را می شناسم.

بیمقدار درباره تولید نخ ابریشم و تاریخ آن توضیح داد و گفت: زمانی بوده است که بیش از درآمد کشورهای چین و ایران از تولید نخ ابریشم بوده و با ورود نفت به اقتصاد این صنعت آسیب دیده است.

سپس درباره اقدامات انجام شده برای نوغانداری گفت: ما الان در استان 436،000 قلمه توت زده ایم یعنی ما در پائیز حدود 400،000 نهال توت خواهیم داشت.
 وی تاکید کرد: این نهال توت یعنی دلار . سال اول تولید قابل توجهی نداریم اما سال چهارم و پنجم هر پنج درخت یعنی دویست دلار با دلار آزاد. این الان یکی از برنامه های اصلی شرکت های ماست.

 این را در مراغه به ثبت رساندیم و قصد داریم در استان البرز و آذربایجان شرقی آن را اجرا کنیم. کار وسیعی است شغل وسیع ایجاد می کند. ما حساب کردیم که هر دستگاه ما اگر یک شیفت 10 ساعته کار کند سه تن پیله ابریشم به دست می اید و پیله پولش کم نیست.

موسس شرکت اورمان یورد توسعه آذربایجان  از مزایای شغل نوغانداری اشتغال افراد تحصیلکرده متناسب با شان اجتماعی شان را به دنبال دارد و نیز به دلیل آنکه جزو صنایع خانگی است با مشکلات بیمه و مالیات روبه رو نیست و گفت : وقتی یک زوج هر دو درگیر این تولید شوند می توانند سالی شش تن پیله را تبدیل به ابریشم کنند. از پارسال این کار اجرایی شده و به صورت دستمزدی هم با آنها حساب می شود.

با آقای جوادی معاون اجتماعی شهرداری هم برای فعال کردن زنان سرپرست خانوار و معلولان در زمینه کار نوغانداری صحبت کردیم.

وی در مورد نیروگاه گفت: ما در باره نیروگاه موقعیت انجام کار داشتیم اما تشکلی وجود نداشت تا بتوانیم این کار را شروع کنیم.

 در زمینه احداث نیروگاه تا کنون 10 جا را سازمان ها به من معرفی کردند که می توانیم در اینجاها نیروگاه بزنیم. در تهران هم این کار امکانپذیر است. این کار را سوئدی ها انجام داده اند. 
وی یکی از عوامل موفقیت مردم تبریز را هزینه حداقلی و کار حداکثری دانست و گفت : ما در زمینه گیاهان دارویی پروژه داریم و این پروژه بسیار بزرگ است.

موسس شرکت اورمان یورد توسعه آذربایجان در مورد آب تاکید کرد: مشکلی در زمینه آب نیست و آب برای اجرای پروژه ها تامین است.

 با دوازده و نیم مترمکعب آب میتوان 1280میلیارد تومان گل محمدی تولید کرد. گل محمدی سال اول هکتاری هزار کیلو تولید می شود اگر پائیز بکاری بهارش هزار کیلو محصول می دهد. سال دوم دو هزار کیلو ولی دیگر از سال سوم ده هزار کیلو محصول می دهد و تا سال هفتم هم این محصول به همین میزان تولید می شود. هرس آن هم بسیار آسان است و با چریدن گوسفند در مزرعه گل محمدی این منظور حاصل می شود.
و دستگاه های پرتابل(قابل حمل) روی تریلی یا تراکتور سوار می شود. یک دستگاه کوچکی است مثلا برای گلاب گیری .
این در مزرعه مستقر می شود و گل ها را داخلش می ریزند و وستگاه گلاب تولید می کند.

این یکی از پروژه های خوب ماست که اگر از وام های روستایی به آن بدهند اجرایش می کنیم ولی لابراتوارش (آزمایشگاهش) در حال بررسی است.
لابراتوار این امکان را فراهم می کند که به جای نعنای خشک یا عصاره نعنا <منتونین> عرضه کنیم.
 
در این جلسه چند نفر از اعضاء اعلام کردند برای شروع ارز دیجیتال آمادگی های لازم را دارند و سرمایه گذار هم برای شروع کار آماده است.

بیمقدار پذیرفت تا پنجم تیرماه شرایط فعالیت این شاخه را فراهم کند و گفت : من از کار این گروه اطمینان دارم و در این مورد کاملا تحقیق کرده ام.
وی گفت : ارز دیجیتال پس از سیزده ماه پول پروژه را برمی گرداند.

نماینده سابق مردم تبریز درباره نحوه فعالیت شرکت اورمان یورد توسعه آذربایجان تصریح کرد : ما تعیین کننده سیاست های بازار و رهبر بازار خواهیم بود و به نحوی عمل می کنیم که صادرات کالاهای مورد فعالیت ما با یک قیمت واحد انجام شود.
شهاب الدین بیمقدار گفت : در مورد اهداف شرکت من خیلی بلند فکر می کنم و تصورم این است که اگر بتوانیم این فعالیت را جابیاندازیم و این شرکت ها در آذربایجان شرقی و اردبیل و زنجان و استان های دیگر تشکیل شود یک هلدینگ بزرگی تشکیل می دهیم و این شرکت که ما داریم در تبریز تاسیس می کنیم یک شرکت مادر است .  خب من از خدا می خواهم که یک شرکت ملی و بین المللی راه اندازی کنیم. من یک مطالبی هم نوشته ام با موضوع مهمترین راه رفع بیکاری در ایران
وی تاکید کرد: مهمترین راهش نهادسازی است. نهادهایی که مردم آن را ایجاد کرده باشند.
 زمانی که سهام ریخته شد و برگه توی دست افراد بود و آمدند توی مجمع و دیگر گروه مخصوص کسانی است که سهام ریخته اند آنموقع جزئیات طرح ها را در آن گروه می آوریم و حتی نظرخواهی هم می کنیم.


نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: