پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
مدیر کل انتقال خون گیلان از نیاز مبرم به گروه های خونی از جمله O+ و A+ در استان خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گیتی آنلاین در استان گیلان ، دکتر بابک پاکدل امروز در جمع خبرنگاران از کاهش ذخایر خونی و فراورده های آن در گیلان خبر داد و اظهار کرد: ذخایر تمامی گروه های خونی به خصوص O+ و A+ در استان گیلان به شدت کاهش یافته است.

وی با اشاره به اصل فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در پی شیوع کرونا، افزود: روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ واحد خون در استان مصرف می شود و لازم است در جهت جبران این تعداد واحد خونی مردم در اهدای این نیاز مبرم و حیاتی، مشارکت فعالانه تری داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه تمامی مراکز ثابت و سیار انتقال خون استان آماده دریافت خون سالم از مردم هستند، گفت: مردم می توانند به ۱۰ پایگاه سیار و ثابت جهت اهدای خون مراجعه کنند.

دکتر پاکدل با اشاره به اینکه ۹۶ درصد اهدا کنندگان خون آقایان هستند، گفت: در حالیکه نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل می دهند اما در مقایسه با آقایان خونی کمتری اهدا می کنند و انتظار است این قشر نیز در اهدای خون مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی از راه اندازی کمپینی در جهت افزایش اهدای خون خبر داد و گفت: به مناسبت روز جهانی اهدای خون، کمپینی با عنوان "خون سالم نجات بخش زندگی” از امروز در استان آغاز شده و تا پایان خردادماه ادامه دارد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: