پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۱۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
با حضورمعاون وزیر صمت ومدیرعامل سازمان صنایع کوچک شهرکهای صنعتی ایران صورت گرفت:


به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ، صبح امروز جمعه 23 خردادماه با حضورمهندس محسن صالحی نیا معاون وزیر صمت ومدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران، عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان، صفی خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، و جمعی از مدیران استانی و شهرستان، مجتمع فروسیلیس بروجرد کلنگ زنی شد.

این پروژه درزمینی به مساحت ۷ هکتار در شهرک صنعتی شماره ۲ بروجرد اجرایی شده ،ظرفیت سالانه این مجتمع ۲۵ هزارتن و ارزش کل سرمایه‌گذاری آن ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و میزان اشتغالزایی پروژه در زمان بهره‌برداری ۲۱۰ نفر است.

محسن صالحی نیا امروز در آیین کلنگ زنی مجتمع فروسیلیس در شهرک صنعتی بروجرد اظهار داشت : ۴۵ هزار واحد در شهرک های صنعتی کشور دارای پروانه بهره برداری بوده که این تعداد واحد، به تولید رسیده است.

وی ادامه داد: از این تعداد واحد تولیدی، ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد فاقد فعالیت بوده و راکد هستند که به دلایل مختلف از جمله نبود بازار فروش، بدهی های انباشته شده و نبود سرمایه در گردش غیر فعال شده اند.

صالحی نیا عنوان کرد: سال گذشته طبق برنامه ریزی صورت گرفته، بازگشت یکهزار و ۳۰۰ واحد تولیدی راکد را به چرخه تولید در دستور کار قرار داریم که تا پایان سال توانستیم بیش از رقم در نظر گرفته شده یعنی یکهزار و ۴۰۰ واحد تولیدی غیر فعال را مجدد احیا کنیم.

وی بیان کرد: برای امسال نیز یکهزار و ۵۰۰ واحد تولید را برای بازگشت به چرخه تولید مد نظر داریم که از این تعداد یکهزار و ۲۰۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قرار دارد.

معاون وزیر صمت با تاکید بر فراهم کردن شرایط برای احیای واحدهای تولیدی راکد گفت: تلاش داریم تا با برنامه ریزی بتوانیم واحدهای تولیدی غیر فعال را احیا کنیم و همچنین واحدهای در حال ساخت را زودتر به بهره برداری برسانیم.

محمدرضا صفی خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در این مراسم، گفت:سه استراتژی مشخص در استان لرستان خصوصا در شهرستان بروجرد پیگیری شد، خدا را شکر و نتایج مطلوبی را داشت که  مهمترین آن حفظ وضعیت موجود به طوری که شرایط موجود را حفظ و رشد منفی نداشته باشیم، همچنین استفاده از این ظرفیت برای بالا بردن توان اقتصادی استان در حوزه صنعت و علاوه بر آن پیگیری ایجاد طرح های جدید و دعوت از سرمایه گذاران مختلف که طرح‌های جدیدی ایجاد کنند.
وی ادامه داد: بیش از ۳۴ درصد صنعت استان در شهرستان بروجرد وجود دارد ، که مهمتر از آن صنایع مادر دراین شهرستان وجود دارد که می‌تواند زنجیره‌ای محور توسعه استان باشد.

صفی خانی با بیان اینکه درسال‌های گذشته واحدهای بزرگ تولیدی ما در شهرستان بروجرد شرایط مطلوبی نداشتند، افزود: برای ما مهم بود که این شرکت‌ها به جایگاه واقعی خود برگردند، خدا روشکر دارو سازی اکسیر بروجرد به عنوان پرسود ترین واحد دارویی کشور شناخته شد علاوه بر آن به عنوان سه برند دارویی معروف کشور و یکی از سه شرکت برتر در حوزه بورس معرفی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: با توجه به ظرفیت استان لرستان که دارای ۱۶ ماده معدنی است ، پروانه بهره برداری اولین معدن سرب و روی در دو سال قبل صادر شد و در سال گذشته اولین جواز کشف معدن فلزی آهن در منطقه الیگودرز صادر شد.

صفی خانی بیان داشت: علارغم مشکلات اقتصادی زیادی که در کشور وجود دارد  و به تبع آن در استان،  به لحاظ فنی و اقتصادی موتور سرمایه گذاری و توسعه استان لرستان روشن شده و نیاز به حمایت دارد تا تحریک شود.

رئیس سازمان صمت لرستان در پایان عنوان کرد: از جناب معاون وزیر صمت انتظار داریم با توجه به اینکه شهرک ها پر تقاضا شدند احتیاج به احداث شهرک های بزرگ و همچنین توسعه شهرک های موجود می تواند استراتژی میان مدت باشد ، در بحث بلند مدت چند شهرک بالای ۵۰۰ هزار هکتاردر استان لرستان به بهره‌برداری برسد، تا نتیجه مطلوبی داشته باشیم.در ادامه ضمن بازدید ازشهرکهای صنعتی شماره یک بروجرد وشهرک شماره سه خرم آباد یک واحد تولیدی ترشک ولواشک درشهرستان بروجرد افتتاح شد.

انتشار : مریم نظری 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: