پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
مراسم افتتاحیه روز «میراث فرهنگی و طبیعی» در سال 2020 میلادی امروز شنبه برابر با 24 خرداد (13 ژوئن) در شهرهای پکن و «گوئی لین» چین به صورت همزمان برگزار شد؛ «شن های شیونگ»معاون وزیر تبلیغات و رئیس رادیو تلویزیون مرکزی چین و «لیو یو جو»رئیس اداره ملی حفاظت از آثار باستانی نیز در این مراسم حضور داشتند.

رادیو و تلویزیون مرکزی چین از طریف هماهنگی با اداره ملی حفاظت از آثار باستانی، درصدد است در یک بازه زمانی 3 ماهه، با استفاده از رسانه های جدید و انتشار ویدئوهای کوتاه و پخش های زنده، میراث فرهنگی چین و دستاوردهای مربوط به حفاظت و بهره برداری از آثار باستانی فرهنگی این کشور را برای مخاطبان به نمایش بگذارد.

هدف تعریف شده این است که مشخصات این آثار باستانی فرهنگی در چین از طریق صوت که برای مخاطب قابل درک تر و ملموس تر است، معرفی شوند و به این ترتیب، با کم کردن فاصله با مخاطبان، این آثار باستانی فرهنگی ملی چین برای مخاطبان، حقیقتا زنده و ملموس به نظر برسند.

«سونگ یو شنِگ»، یکی از اعضای هیئت تحریریه رادیو و تلویزیون مرکزی چین در سخنرانی خود تاکید کرد کهفرهنگ، ژن مشترک و میراثی ملت چین محسوب می شود و آثار باستانی و فرهنگی نیز تصاویری از تاریخ چین را ضبط و منعکس می کنند.

این عضو هیئت تحریریه رادیو و تلویزیون مرکزی چین با اشاره به اینکه ژن ها، عامل حمل کننده فرهنگ و تاریخ جاری چین محسوب می شوند، گفت: ما به طور خاص درصدد هستیم تا جوانان بیشتری را (به منظور حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی) از طریق رسانه نوین (شبکه های اجتماعی) به کار بگیریم زیرا این جوانان نه تنها وارث فرهنگ چینی هستند بلکه امید ملت چین به حساب می آیند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: