پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
‍ مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان:
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از انعقاد تفاهم نامه با سپاه پاسداران در راستای بکارگیری نیروهای بسیجی در ۸۴ ناحیه بحرانی جنگلی در سطح استان خبر داد.

شیرزاد نجفی اظهار کرد: مناطق بحرانی استان لرستان از لحاظ حریق جنگلها و مراتع به ۸۴ ناحیه تقسیم بندی شده که سهم هر شهرستان بسته به درجه بحرانی بودن مشخص و در هر ناحیه تعداد چهار نفر نیروی بسیجی بکارگیری شده است که بایستی شبانه روز در منطقه مستقر و نسبت به دیده بانی اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه این گروهها تجهیزات انفرادی و امکاناتی نظیر دمنده و آتش کوب را نیز در اختیار دارند خاطرنشان کرد: گروههای دیده بانی بسیج موظفند بلافاصله پس از مشاهده حریق در منطقه استحفاظی خود، ضمن اطلاع رسانی به اداره منابع طبیعی، سپاه و بسیج شهرستان، در منطقه حریق حضور یافته و مقدمات اطفاء حریق را تا رسیدن نیروهای کمکی فراهم نمایند.

نجفی در ادامه افزود: در هر ناحیه یک گروه ۲۲ نفره بسیج نیز بصورت آماده باش حضور داشته تا در صورت نیاز در منطقه حضور یابند و چنانچه حریقی اتفاق بیفتد بلافاصله نسبت به اطفاء آن وارد عمل خواهند شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در پایان خطاب به روسای ادارات منابع طبیعی شهرستان ها، خواهان برگزاری جلسات با سپاه نواحی شهرستان ها برای برنامه ریزی کارهای مقدماتی این تفاهم نامه شد و تصریح نمود: روسای منابع طبیعی شهرستان ها، ضمن استقرار دیده بان، بایستی بصورت مستمر بر عملکرد آنان نظارت داشته و آموزش نیروهای بسیجی بکار گرفته شده طی جدول زمانبندی به تفکیک هر شهرستان در دستور کار قرار گیرد.

خبر : پیام عالیخانی چگنی
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: