پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین در حاشیه نشست سالانه دو مجلس این کشور در سال جاری میلادی، گفت که «ما باید به مفهوم برتری مردم تاکید و بر مردم تکیه کنیم و به طور مداوم برای مردم مفید باشیم؛ جایگاه مردم را مستحکم کنیم و آنها را در تمام تصمیم گیری ها و کارهای عملی و از جمله امور مربوط به پیشگیری و کنترل وضعیت اپیدمی ویروس کرونا و بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی دخیل کنیم».

چنین سخنانی از سوی رئیس جمهور چین و تاکید وی بر مفهوم «مردم در جایگاه نخست»، بازتاب گسترده ای در فضای اینترنت داشته و توجه همگان را به خود جلب کرده است.

طرز تفکر رئیس جمهور چین و پیروی او از ایدئولوژی توسعه «مردم محور»، به طور طبیعی در عمیق امور اجرایی چین جریان دارد؛ به فکر مردم و نگران آنها و حل مشکلاتشان، تصویر روشنی از عشق رئیس جمهور چین به مردم کشورش را به نمایش می گذارد.

بسیاری از دستور العمل های صادر شده از سوی «شی جین پینگ» در طول بازرسی های محلی او در سال جاری میلادی، شامل ایده توسعه و پیشبرد «محوریت مردم» در انجام امور بوده است.

رئیس جممهور چین از تاریخ 8 الی 10 ژوئن، از منطقه خودمختار «هویی نینگ شیا» بازدید کرد؛ او در تاریخ 9 ژوئن به باغ اکولوژیکی روستای « Daoyu Space» در شهرستان «هه لان» و باغ انگور واقع در دامنه شرقی کوه «هه لان» رفت تا از وضعیت پیشرفت و توسعه محلی صنایع کشاورزی ویژه این مناطق و همچنین اموری که جهت تقویت امور حفاظتی از محیط زیست کوه «هه لان» انجام گرفته است، مطلع شود.

پارک اکوتوریسم روستای « Daoyu Space»، یک منطقه دیدنی است که بدنبال طراحی مجدد شالیزارها، استخرهای ماهی و مناظر روستایی و تلفیق اکولوژی طبیعی با کشاورزی، ماهی گیری و گردشگری تفریحی، یک فرصت اشتغال زایی برای کشاورزان محلی و افزایش میزان درآمد آنها فراهم کرده است.

رئیس جمهور چین در بازدید خود از مزارع برنج بر ضرورت پایبندی به مفهوم توسعه و پیشرفت با محوریت مردم در راستای توسعه کشاورزی مدرن و گردشگری فرهنگی تاکید کرد و گفت باید جایگاه اصلی کشاورزان به عنوان نقطه اتکاء یک کشور برجسته شود و دفاع از منافع آنها در جایگاه نخست اهمیت قرار بگیرد.

«شی جین پینگ» در دیدار با ساکنان مجتمع مسکونی «جین هوا یوان» در بخش «لیتونگ» شهر «ووجونگ» گفت: "همه ما بخشی از خانواده بزرگ ملت چین هستیم؛ برای رهایی از فقر و ایجاد یک جامعه نسبتا مرفه و مدرنیزه، هیچ قومی را نباید نادیده گرفت و همه ما دست در دست یکدیگر به سمت جلو حرکت می کنیم؛ این رویکرد، نمایانگر تمدن 5 هزار ساله چین و برتری نظام سوسیالیستی با خصوصیات چینی است.

در منطقه مسکونی «جین هوا یوان» حدود 13 هزار و 850 نفر زندگی می کنند و اقوام «هویی»، «مانچو»، «مغول» و اقلیت های قومی «تبتی» روی هم رفته 45 درصد از جمعیت کل این منطقه را تشکیل می دهند؛ مردم این اقوام مختلف با سازگاری کنار یکدیگر زندگی می کنند و به همین دلیل، لقب «الگوی اتحاد ملی در مسیر پیشرفت و وحدت ملی» را به خود اختصاص داده است.

رئیس جمهور چین در روزهای 11 و 12 ماه مه، از استان «شان شی» بازدید کرد؛ فقرزدایی از این استان یکی از موضوعات محوری این سفر را تشکیل می داد.

بر این اساس، فقر زدایی در این استان هر لحظه به تحقق خود نزدیک و نزدیک تر می شود؛ شی جین پینگ نه تنها به پیشرفت روند فقر زدایی از این استان توجه دارد بلکه چگونگی رسیدن به خروج پایدار از فقر در این استان و ارتباط بین فقر زدایی و رونق بخشیدن به روستاها را نیز برنامه ریزی کرده است.

رئیس جمهور چین به روستاییان دهکده جدید «فانگ چن» گفت که حزب کمونیست چین با کمال میل برای تحقق منافع مردم تلاش می کند و در حال حاضر، کشاورزان را از پرداخت مالیات و هزینه و غلات معاف کرده است و در عوض دارو، خدمات درمانی و مسکن و تکنولوژی را در اختیار روستاییان این منطقه قرار داده است.

شین جین پینگ گفت که باید راهی برای ثروتمند شدن پیدا کرد و باور داشت که روزهای بهتری در انتظار مردم این روستا است.

رهبر چین در روزهای 20 تا 23 آوریل، به استان «شن آن شی» سفر کرد؛ شی جین پینگ در صبح روز بیست و یکم آوریل از یک مجتمع مسکونی واقع در شهرستان «پینگ لی» در شهر «آن کانگ» بازدید کرد.

رهبر چین در این سفر با اعضای خانواده «وانگ شیان پینگ» که به تازگی به این مجتمع مسکونی نقل مکان کرده بودند، گفت و گو کرد و با اشاره به اینکه خانه، پایه ای برای تثبیت یک زندگی محسوب می شود، گفت که به منظور تثبیت زندگی مردم، باید وضعیت اشتغال زایی را ثبات بخشید.

رئیس جمهور چین با بیان اعتماد و اطمینان خود به مسیر تحقق هدف فقر زدایی در سال جاری میلادی و تاکید بر اینکه اعضای حزب کمونیست افرادی حقیقت یاب و واقع بین هستند و در مسیر ایجاد رفاه واقعی برای مردم تلاش می کنند، گفت: آن چه که باعث نگرانی من شده، این است که آیا روندی که منجر به فقر زدایی می شود، بعد از پایان سال جاری میلادی نیز پایدار خواهد ماند یا خیر و اینکه آیا یک مکانیزم بلند مدت در این مسیر وجود دارد که کارکرد آن به ثبات و دوام اقدامات اساسی بستگی داشته باشد یا خیر.

شی جین پینگ در جریان بازدید خود از دهکده «جینمی»، به یک آموزشگاه تجارت الکترونیکی روستایی سر زد و مشاهده کرد که تعدادی از نیروهای کار آنجا برای پخش زنده کارهای تبلیغاتی و فروش محصولات روستا آماده می شوند.

رهبر چین در گفت و گو با این روستاییان تاکید کرد که تجارت الکترونیک به عنوان یک قالب نوظهور نه تنها می تواند به ترویج فروش تولیدات کشاورزی و محصولات جانبی آن و رفع فقر مردم و فراهم شدن ثروت برای آنها منجر می شود بلکه، باعث احیای زندگی روستایی خواهد شد و این مسیر از چشم انداز بسیار خوبی برخوردار است.

رهبر چین در تاریخ 10 مارس در جریان بازدید خود از «ووهان» استان «هوبی»، با تاکید بر اینکه سلامتی مردم با رفاه و امنیت هزاران خانوار و ثبات بلند مدت کشور مرتبط است، گفت: ما باید یک رویکرد بلند مدت داشته باشیم و از تجارب و عبرت ها به یک جمع بندی برسیم و به مسیر جبران کاستی ها و نقاط ضعف سیستم حکومتی سرعت بخشیم و یک خط دفاعی محکم برای امنیت و سلامت مردم بسازیم.

شی جین پینگ همچنین گفت که ملت چین، ملتی بزرگ است که اقوام مختلفی دارد و همه اقوام باید از طریق همکاری و اتحاد با یکدیگر، در مسیر رسیدن به یک جامعه نسبتا مرفه تلاش کنند؛ چنین رویکردی نشان دهنده سنت های ملت چین و مزایای مهم سیستم سوسیالیستی با خصوصیات چینی است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: