پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۸

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری نیروی انسانی در ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای، گفت: بررسی مسائل بودجه‌ای، شاخص‌های جمعیتی و اقتصادی، وضعیت منابع انسانی شاغل، بررسی طرح آمایش و… از جمله محورهای جلسه امروز است که بر توسعه استان تاثیر بسزایی دارد.

احمد دنیامالی امروز در حاشیه جلسه مجمع نمایندگان گیلان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان که در دفتر مجمع برگزار شد، اظهار کرد: مجمع نمایندگان گیلان در مجلس یازدهم به دنبال این است که در جلسات هفتگی و نشست‌های تخصصی در راستای توسعه شاخص‌های اقتصادی و عمرانی گام بردارد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان افزود: بررسی مسائل بودجه‌ای، شاخص‌های جمعیتی و اقتصادی، وضعیت منابع انسانی شاغل، بررسی طرح آمایش و… از جمله محورهای جلسه امروز است که بر توسعه استان تاثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه اهم بودجه کشوری بر پایه ارتباطات است و یک چهارم بودجه به مجلس می‌آید و اندکی از همین بودجه به استان‌ها تخصیص می‌یابد، گفت: پروژه‌های نیمه تمام استان در اولویت قرار گیرد و باید از ظرفیت‌های ملی برای پیشرفت این پروژه‌ها استفاده کنیم.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری نیروی انسانی در ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای، گفت: باید وضعیت اشتغال نیروهای انسانی در استان مورد بررسی قرار گیرد.

دنیامالی ادامه داد: در مجلس یازدهم به دنبال این هستیم که رفتار ادوار گذشته را تغییر دهیم؛ در مجلس دهم حدود ۵۳۰ لایحه مطرح شد که فقط ۷۲ مورد آن تصویب شد.

مهرداد گودرزوند چگینی در ادامه با بیان اینکه آنچه در سفره مردم است باید اولویت استان و شهرستان در برنامه‌ریزی‌ها مدنظر قرار گیرد، گفت: در انتخاب پیمانکاران برای پروژه‌های عمرانی ملاک کیفیت انجام کار باشد نه صرفا بودمی بودن و منفعت.

نماینده مردم رودبار در مجلس افزود: در سه نقطه از شهرستان رانش‌های خطرناکی داریم که هر آن احتمال بروز حادثه ناگوار و مسدود شدن راه ارتباطی ۵۰ هزار خانوار و سه بخش از شهرستان، وجود دارد.

رسول فرخی، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل هم در این جلسه تصریح کرد: میزان سرانه اختصاصی بنیاد مسکن به شهرستان‌ها بر اساس نرخ جمعیت باشد.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان ۱۳ سال است که به تصویب رسیده که پیگیر هستیم تا به زودی اجرایی شود و برکات آن به استان و شهرستان برسد.

پرویز محمدنژاد، نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه متوازن پیش نیاز توازن منطقه‌ای است، اظهار کرد: اولین مشکل استان پراکندگی منابع مالی است، خیلی نتوانسته‌ایم یک بسته تعریف شده ارائه دهیم.

وی افزود: در طرح‌ها و پروژه‌ها سال گذشته نرخ پیله ابرایشم ۸۵هزار تومان بود که با تورم موجود این قیمت باید به حدود ۱۴۰ هزار تومان می‌رسید در حالیکه اکنون به قیمن ۶۰ هزار تومان خریداری می‌شود، لذا اگر همین روند ادامه داشته باشد، نوغانداری مجدد به دوره فلاکت‌بار گذشته برمی‌گردد

پایگاه تحلیلی خبری گیتی آنلاین در استان گیلان 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: