پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۷
اداره ملی آمار چین امروز دوشنبه برابر با 15 ژوئن، داده های مربوط به فعالیت اقتصادی ملی این کشور در ماه مه سال جاری میلادی را منتشر کرد؛ روی هم رفته، این داده ها نشان می دهد که شاخص های اصلی اقتصاد چین در ماه مه پیشرفت داشته اند و متعاقب آن، احیای فعالیت های اقتصادی در این بازه زمانی نیز ادامه دار بوده است.
بر این اساس، اقتصاد چین در مواجه با فشارهای داخلی و خارجی، مقاومت بسیار بالایی از خود نشان داده و قابلیت خود در غلبه بر مشکلات موقتی را نیز به تصویر کشیده است و این اطمینان وجود دارد که اقتصاد این کشور به مسیر پیشرفت خود ادامه دهد.

این داده ها حاکی از رشد و پیشرفت پیوسته تولیدات بخش صنعتی چین در ماه مه سال جاری میلادی است؛ بر این اساس، ارزش افزوه شرکت های صنعتی چین در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته میلادی، 4.4 درصد افزایش داشته و نرخ رشد ثبت شده در ماه مه در مقایسه با آوریل افزایش 0.5 درصدی داشته است.

شاخص تولید صنعت خدمات نیز در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته میلادی، 1.0 درصد افزایش داشته و نرخ رشد از منفی به مثبت تغییر کرده و بازار فروش به تدریج در حال احیا است.

داده های اقتصادی چین در ماه مه سال جاری، علاوه بر اینکه حاکی از ثبات در بازار اساسی این کشور است، چشم اندازهای روشنی در اقتصاد این کشور نشان می دهد.

یکی از این چشم اندازهای روشن در اقتصاد چین این است که مصرف در این کشور همچنان مسیر بهبود و احیا در پیش گرفته است؛ در شرایطی که وضعیت اپیدمی ویروس کرونا تحت کنترل درآمده، وضعیت اقتصادی در بازار فروش چین در طول 3 ماه متوالی بهبود پیدا کرده است.

بازار فروش با داشتن یک بازار مصرفی قوی در میان یک جمعیت 1 میلیارد و 400 میلیون نفری، همچنان موتور شماره یک و برتر رشد اقتصادی چین به حساب می آید.

«مایکل اسپنسر» اقتصاد دادن ارشد و رئیس بخش تحقیقاتی منطقه آسیا و اقیانوسیه در «دویچه بانک» (شرکت خدمات مالی و بانکداری آلمانی و چندملیتی)، بر این باور است که احیای اقتصاد چین بسیار چشمگیر به نظر می رسد و انتظار می رود که بهبود در بازار تقاضای داخلی چین بتواند به رشد 5 الی 6 درصدی اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کمک کند.

علاوه بر این، صنعت پیشرفته نیز به نیروی محرکه جدید رشد اقتصادی چین در شرایط اپیدمی کرونا تبدیل شده است؛ ارزش افزوده تولیدات بخش فناوری های فوق پیشرفته چین در ماه مه 8.9 درصد افزایش داشته که این درصد، 4.5 درصد سریع تر از روند رشد ارزش افزوده در صنایع مقیاس بالا است.

خروجی بخش تولید تجهیزات چاپ سه بعدی، ساعت های هوشمند، ویفرهای مدار مجتمع،

جایگاه های سوخت گیری الکترونیکی و سایر محصولات بیش از 70 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

توسعه سریع بخش تولید انواع مختلف اقتصاد دیجیتالی، قدرت بالایی از خود نشان داده است و این امر ثابت می کند که تعهد چین به توسعه فناوری فوق پیشرفته و تولیدات مبتنی بر نوآوری در طول سال ها مفید واقع شده است و صنعت فناوری های پیشرفته همچنان به توسعه قوی اقتصادی خود در چین ادامه خواهند داد.

در حال حاضر ، چین طرح "زیرساخت جدید" در مقیاس بزرگ را راه اندازی کرده است؛ دولت چین بار دیگر بر تسریع ساخت زیرساخت های جدید مانند شبکه های اینترنتی نسل 5 و مراکز داده ای به منظور حمایت از سیاست های کلان در عرصه بازسازی زنجیره ای تاکید کرده است.

این روند بدون تردید، یک انگیزه برای ارتقاء زنجیره صنعتی جهانی محسوب می شود و بر جذابیت بازار چین می افزاید.

شرکت « KPMG» چین (یکی از بزرگترین شرکت‌های چند ملیتی خدمات دهنده امور حسابداری و مشاوره های مالی در جهان) اخیرا گزارشی درباره «چشم انداز اقتصادی چین» برای 3 ماهه دوم سال 2020 میلادی منتشر کرده است؛ در این گزارش تاکید شده است که چین همزمان با پیشرفت در مسیر حفاظت از حقوق مالکیت معنوی، سرمایه گذاران خارجی بیشتری را برای سرمایه گذاری در صنعت فناوری پیشرفته چین جذب خواهد کرد.

بر اساس پیش بینی مطرح شده در گزارش ارائه شده توسط شرکت KPMG، اقتصاد چین به حفظ روند بهبودی پیوسته خود ادامه خواهد داد و این امر منجر به احیای دوباره اقتصاد جهان خواهد شد.

تحلیلگران « BlackRock » که یک شرکت آمریکایی با حوزه فعالیتی مدیریت سرمایه گذاری محسوب می شود نیز بر این باورند که سرعت احیای اقتصاد چین از آنچه پیش بینی می شد، سریع تر است و این انتظار می رود که تا پایان سال 2020 میلادی، به روند رشدی که پیش از شیوع اپیدمی کرونا داشته است، باز گردد.

صد و بیست و هفتمین نمایشگاه واردات و صادرات چین (نمایشگاه گوانجو) امروز صبح برابر با 15 ژوئن رسما آغاز به کار کرد؛ این دوره نمایشگاه به مدت 10 روز و به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

حدود 25 هزار شرکت چینی در این مدت، مذاکرات تجاری خود را به صورت آنلاین برگزار خواهند کرد؛ این امر، نشان دهنده تعهد چین در به اشتراک گذاری توسعه اقتصادی خود با جهان است.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: