پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
در پی مواجهه اقتصاد جهان و تجارت بین الملل با مشکلات ناشی از شیوع کرونا، برخی آغاز به استدلال تئوری "جدایی از اقتصاد چین" کردند. روزنامه "نیویورک تایمز" 15 ژوئن با انتشار مقاله ای با عنوان "می خواهید از اقتصاد چین جدا شوید؟ این سه صنعت به شما خواهند گفت این امر چه قدر دشوار است» خاطرنشان کرد که قدرت اقتصادی چین هنوز آخرین امید برای جلوگیری از ادامه رکود جهانی است و شرکت های خارجی نمی خواهند از اقتصاد چین جدا شوند.

در این مقاله آمده است که در زمان بحران مالی سال 2008، صنایع آلمان با خطر رکود شدید اقتصاد رو به رو شدند و این رشد سریع اقتصاد و اشتیاق چین به فناوری های غربی بود که به شرکت های آلمانی در رهایی از این بحران جدی کمک کرد. اولاف برلین مدیرعامل شرکت اوسرام تولید کننده تجهیزات روشنایی مشهور جهان که مقر آن در مونیخ آلمان است، گفت: هیچ بازار دیگری نمی تواند جایگزین جایگاه چین به عنوان موتور رشد اقتصاد جهان شود؛ بازار هند از پتانسیل برخوردار است، اما به اندازه کافی منظم نیست؛ افت قیمت نفت نیز باعث شده است که کشورهای خاورمیانه مانند عربستان سعودی و قطر دیگر به اندازه گذشته ثروتمند نباشند.

شرکت ایریس اویاما تولید کننده ماسک ژاپن دارای کارخانه هایی در شهرهای دالیان و سوجو است که عمدتا کالاهایی را برای بازارهای چین و ژاپن تولید می کنند. این تولید کننده در حال حاضر با دریافت بودجه دولتی ژاپن به منظور تامین نیازهای بازار داخلی، خطوط تولید جدیدی را در ژاپن افتتاح می کند و همچنین در حال بررسی امکان راه اندازی کارخانه هایی در فرانسه و ایالات متحده است. اما آتسوکو کیدو سخنگوی شرکت گفت، شرکت هیچ برنامه ای برای تعطیل کردن خطوط تولید در چین ندارد. او افزود: "ما معتقدیم که در درازمدت، بازار چین کماکان بسیار مهم خواهد بود."

گزارش صندوق بین المللی پول نشان می دهد که چین یکی از معدود کشورها خواهد بود که در سال 2020 به رشد اقتصادی می رسد. کتی ماتسویی استراتژیست ژاپنی اوراق سهام از شرکت گلدمن ساکس گفت: "جهانیان به یکدیگر پیوسته اند. رشد مداوم اقتصاد چین تقریبا برای همه اقتصادهای مهم جهان اهمیت دارد."

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: