پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
وو زون یوئو، کارشناس ارشد بیماری های واگیردار مرکز پیشگیری و مهار بیماری های چین شامگاه دوشنبه 15 ژوئن (26 خرداد)، ضمن مصاحبه با تلویزیون مرکزی چین اظهار داشت: درباره منشاء بروز شیوع کووید-19 در بازار عمده فروشی «شین فا دی» پکن دو احتمال وجود دارد؛ یکی ممکن است کروناویروس جدید از طریق کالاهای آلوده وارد پکن شده باشد و یک احتمال دیگر این است که از طریق اشخاص مبتلا به کووید-19، به ویژه مبتلایان بدون نشانه و یا دارای نشانه های خفیف، سرایت انجام شده باشد که آن ها خودشان هم متوجه انتقال نبوده اند. اکنون شواهد بیشتری جست و جو و جمع آوری می شود تا مشخص شود که دقیقا ویروس از طریق کالا و یا اشخاص منتقل شده است.

وو زون یوئو تشریح کرد: کروناویروس جدید جدا شده از بدن مبتلایان با نمونه های جدا شده از کالاهای بازار عمده فروشی «شین فا دی» کاملا یکسان است. پس از مقایسه ریشه و گونه کروناویروس، احتمال زیادی وجود دارد که این نوع و ترکیب ویروس از ریشه های کروناویروس اصلی شایع شده در اروپا باشد؛ اما این به معنی آن نیست که حتما از کشورهای اروپایی وارد چین شده است چرا که کروناویروس شایع شده در آمریکا نیز بیشتر شبیه به ریشه و ترکیب کروناویروس شایع شده اروپایی است؛ بدین ترتیب، هنوز مشخص نیست دقیقا از کدام کشور باشد.

این کارشناس ارشد چین اشاره کرد: در نشست خبری دوشنبه پکن درباره شیوع کووید-19 معرفی شده است که پس از آزمایش اسید نوکلئیک ده ها هزار نفر، بیش از 50 مورد مثبت شناسایی شده است که نشان می دهد میزان شیوع ویروس نسبتا محدود است و مبتلایان در مرحله اولیه قرار دارند. با توجه به این، واکنش پکن به موقع است. در حال حاضر، شیوع کووید-19 در پکن زودهنگام تشخیص داده شد و باعث گسترش گسترده نشده است.

وی در ادامه افزود: میزان مبتلایان اعلام شده به کووید-19 طی سه روز آینده روند شیوع بیماری را مشخص می کند، چرا که پس از بروز شیوع کووید-19 در تاریخ 11 ژوئن (21 خرداد)، پکن در روزهای 12 و 13 ژوئن به سرعت واکنش نشان داد و اقدامات به موقع و موثر در پیش گرفت. درباره آن دسته از افرادی که مبتلا به کووید-19 شده باشند، پیش بینی می شود در دو روز آینده یعنی فردا و پس فردا نشانه ها بروز یابد. اگر تعداد مبتلایان شناسایی شده طی دو روز آینده به اندازه بزرگ افزایش نیابد، می توان گفت این بار شیوع کووید-19 در همین میزان مهار می شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: