پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱
حسین سعیدوند
محمدعلی شهیدی با عدم پرداخت مطالبات خانواده شهدا و پرداخت بخش انجام شده به قیمت ثابت، هزاران میلیارد تومان به خانواده شهدا زیان وارد کرد.
به گزارش تحریریه، محمدعلی شهیدی رئیس سابق بنیاد شهید و اموز ایثارگران تعلل زیادی در پرداخت مطالبات خانواده شهدا داشت و بخش کمی هم که انجام شد، به قیمت های ثابت بود.

هزاران نفر از خانواده شهدا از سال 1395 مطالبات خود را دریافت نکرده اند و تعداد اندکی هم که مطالبات خود را دریافت کرده اند، به قیمت ثابت بوده است.

بررسی قیمت ها در بازار ارز و سایر بازارها نشان می دهد که ارزش معوقات خانواده شهدا در 4 سال اخیر یک ششم شده و عملا بی ارزش شده است. در صورتی که سعید اوحدی رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران هم بخواهد راه محمدعلی شهیدی را طی کند، باتوجه به تورم بالای دو سال اخیر و تا پایان سال 1399 زیان سنگینی به این قشر وارد می شود، فلذا ضروری است در این سیاست غلط بازنگری شود.

تاخیرهای طولانی و عدم به روز رسانی معوقات خانواده شهدا این قشر را به یکی از مظلومترین اقشار کشور تبدیل کرده و بنیاد شهید به جای حراست از منافع این گروه به عاملی برای تخریب اموال آنها تبدیل شده است.

در صورتی که سعید اوحدی بخواهد راه محمدعلی شهیدی را رفته و دارایی خانواده شهدا را مانند گذشتگان حراست نکند، خانواده شهدا با شکایت به مراجع قانونی احقاق حقوق خود را مطالبه خواهند کرد.

بررسی ها نشان می دهد که بسیاری از خانواده شهدا در فقر زندگی کرده و صدها نفر از آنها کارتن خواب هستند و یا زیر خط فقر زندگی می کنند. درحالیکه بسیاری از مردم فکر می کنند بنیاد شهید خدمات زیادی به خانواده شهدا ارائه کرده و آنها از رفاه بالایی برخودار هستند.

پایان/
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: