پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
نماینده ولی فقیه در استان گفت: شناسایی استعدادهای ناب، تلاش برای رشد آنها و معرفی به مراکز مورد نظر، جزء اولویت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.
گیتی آنلای_ به نقل از روابط عمومی ، نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان سیستان و بلوچستان فعالیت این مجموعه را از سه جهت مخاطب، موضوع کاری و موقعیت مکانی حائز اهمیت دانسته و اظهار داشت: دوره کودکی و نوجوانی بر اساس مبانی دین اسلام، به علت آغاز بناگذاری پایه فکری انسان‌ها و شکل‌گیری شخصیت و کارآمدی بیشتر کودک و نوجوان بسیار مهم است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به فرازی از شعر مولوی که « ای برادر تو همان اندیشه‌ای ما بقی تو استخوان و ریشه‌ای» عنوان کرد: فکر به عنوان هسته مرکزی شخصیت انسان، جهان‌بینی، نظام ارزشی و عامل شکل‌گیری رفتارها اهمیت ویژه‌ای دارد.

آیت‌الله محامی با اشاره به نواقص جدی آموزش و پرورش در کشور اظهار داشت: این اشکالات با شدت بیشتری در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد و کانون پرورش فکری می‌تواند بخشی از این خلأها را پوشش دهد.

وی افزود: تشکیل کمیته علمی و تخصصی با تعهد کامل نسبت به مبانی انقلاب اسلامی به عنوان مغز متفکر کانون و تولید محتوای مناسب ایرانی اسلامی زمینه‌ساز رشد، توسعه و بروز خلاقیت دانش آموزان در استان خواهد بود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی تصریح کرد: کانون پرورش فکری باید به ارتقاء سطح علمی و مهارتی نیروهای خود بیش از پیش توجه نماید.

رئیس شورای راهبردی استان با اشاره به ضرورت تلاش برای جذب اعتبار و بودجه بیشتر، تشریح کرد: جذب اعتبار بیشتر تضمین‌کننده افزایش ارائه خدمات و پوشش حداکثری مخاطبان در استان است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به عدم کفاف بودجه برای اقدامات، تصریح کرد: کانون پرورش فکری باید با تبلیغات مناسب ضمن نشان دادن اهمیت کار، از ظرفیت خیران استفاده کند.

آیت‌الله محامی با اشاره به اهمیت محتوای ارائه شده به مخاطب تأکید کرد: ارائه محتوای منحرف غربی برای قشر حساس کودک و نوجوان، بازی در زمین دشمن است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اهمیت استعدادیابی، خاطرنشان کرد: شناسایی استعدادهای ناب، تلاش برای رشد آنها و معرفی به مراکز مورد نظر، جزء اولویت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

در ابتدای این دیدار، معصومه هادی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ضمن ارائه گزارش با اشاره به درصد بالای جمعیت کودک و نوجوان در استان، فعالیت‌های مراکز کانون را فرصت مناسبی برای پوشش خلاءهای آموزشی و تربیتی عنوان کرد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: