پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۹۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه 29 خرداد (18 ژوئن) در پکن نشست ویدیویی عالی رتبه همکاری بین المللی در چارچوب کمربند و جاده را میزبانی کرد.
وانگ یی خاطر نشان کرد، اکنون غلبه بر شیوع کروناویروس و احیای اقتصاد از وظایف مهم مشترک کشورهای جهان است. در این روند، چین مایل است تقویت هماهنگی و تماس با شرکای همکاری کمربند و جاده را در اولویت قرار داده و در پنچ زمینه زیر به آنان کمک کند:

1. در چارچوب برنامه کمکرسانی بین الملللی به ارزش 2 میلیارد دلار که شی چین پینگ رئیس جمهوری خلق چین اعلام کرد، به شرکای همکاری کمربند و جاده که از کرونا آسیب دیده اند و به ویژه کشورهای در حال رشد برای مقابله با کرونا، احیای توسعه اقتصادی و اجتماعی کمک کند.

2. در تحقیق و استفاده از واکسن، با مد نظر قرار دادن نیازهای شرکا، از مبادلات و همکاری در زمینه فناوری مقابله کرونا در سکوهایی مانند ائتلاف سازمان بین المللی علوم کمربند و جاده حمایت می کند.

3. هماهنگی و مشورت با شرکا درباره فناوری و مشورت درباره ایجاد یک مسیر آسان برای انتقال فرامرزی کالا را هرچه زودتر آغاز می کند.

4. با برگزاری نشست ویدیویی وزیران ترافیک شرکای همکاری کمربند و جاده، به طور مشترک از امنیت زنجیره‌های صنایع بین المللی و عرضه و لجستیک دفاع کند.

5. با تقویت همکاری در زمینه نوآوری با شرکای خود، به طور مشترک تجارت الکترونیکی جاده ابریشم را توسعه داده و همکاری در زمینه های ساخت شهرهای هوشمند و توسعه سبز را به پیش سوق می‎دهد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: