پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۹۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه 29 خرداد (18 ژوئن) در پکن میزبانی نشست مجازی همکاری بین‌المللی در چارچوب کمربند و جاده را بر عهده داشت.
وانگ یی اظهار داشت، با وجود تأثیرات منفی ناشی از کرونا و کاهش سرعت رشد اقتصاد جهان، همکاری در چارچوب کمربند و جاده به پیشرفت‌های رضایت‎بخشی دست یافته است. اول، اعضای خانواده این همکاری پی در پی در حال گسترش هستند. تنها در سال گذشته، 29 سند همکاری بین دولت‎های مختلف امضا شد و به این ترتیب تعداد کل این اسناد به 200 مورد افزایش یافت. دوم، سطح همکاری اقتصادی و تجاری بین اعضا پی در پی تقویت یافت. ارزش کل معاملات تجارت چین با شرکای خود در چارچوب کمربند و جاده در سال 2019 میلادی از 1300 میلیارد دلار فراتر رفت که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 6 درصد بیشتر بود. میزان سرمایه‌های جدید چین به 15 میلیارد دلار رسید. در سه ماهه اول امسال، ارزش تجارت چین با شرکا در چارچوب کمربند و جاده در مقایسه با سال گذشته 3.2 درصد افزایش یافت و میزان سرمایه گذاری مستقیم در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 11.7 درصد افزایش پیدا کرد. سوم، برقراری ارتباط بین طرف‌های مختلف مسیر کمربند و جاده بیش از پیش تقویت یافت. ساخت کریدور اقتصادی چین و پاکستان با ثبات در جریان است، پل بزرگراهی روخانه هی چین و روسیه و پل راه آهن تونگ جیانگ با موفقیت به یکدیگر متصل می شود و گروهی از پروژه های مربوط به برقراری راه های ارتباطی با موفقیت راه اندازی شدند.

حقیقت نشان داده است که شیوع کرونا بر همکاری در چارچوب کمربند و جاده نه تنها تاثیر منفی نگذاشته بلکه نرمش پذیری و قدرت سرزندگی آن را نشان داده است. با پشت سر گذشتن باد و باران، پایه همکاری در چارچوب کمربند و جاده محکمتر می شود و دورنمای آن گسترده تر خواهد شد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: