پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱
جو بایدن نماینده حزب دمکرات گزینه بدتری از دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا برای منافع ملی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش تحریریه، رسانه ها و حتی برخی مقام های رسمی کشورمان به صورت تلویحی به گونه ای هدفگذاری کرده اند که پیروزی جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر آینده (13 آبان) را به نفع کشورمان می دانند حال آنکه انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، نه تنها هیچ گرهی را برای سیاست خارجی یا احیای توافق هسته ای حل نخواهد کرد بلکه با توجه به رویکردها و پشتوانه جهانی نسبت به خط مشی دموکرات ها به طور قطع اجماع جهانی پرقدرت تری را علیه جمهوری اسلامی ایران به اجرا در می آید.

اگرچه تا همین جا هم ترامپ با سیاست فشار توانسته است اجماعی را در قضیه هسته ای و تسلیحاتی علیه تهران ایجاد کند اما بایدن به پشتوانه محبوبیت جهانی باراک اوباما و زمینه چینی های پیشین هیلاری کلینتون بسیاری از عرصه ها را بر ما تنگ تر می کند.

چهره ها و مشاوران ارشد وزارت امور خارجه آمریکا اعتقاد دارند حتی اگر بایدن در انتخابات بر ترامپ پیروز شود همه تحریم ها علیه ایران را برقرار می سازد. این نکته از سوی «آنتونی بیلکن» از مشاوران سابق وزارت امور خارجه آمریکا بیان و تصریح شده است که بایدن به طور قطع تنها پس از بازگشت کامل ایران به محدودیت های هسته ای ممکن است به توافق هسته ای 2015 (برجام) باز گردد. وی همچنین به اجرای همه تحریم هایی ک در دوره ترامپ علیه ایران افزوده شده است، ادامه می دهد.

بیلکن که پیشتر معاون وزارت امور خارجه آمریکا در حوزه امنیت ملی در دوره ریاست جمهوری اوباما بود تاکید دارد: در صورت پیروزی بایدن، ما با توجه به بستر حمایتی که از سوی متحدان و شرکایمان دریافت می کنیم، با آن ها در یک سو قرار می گیریم و ضمن اینکه ایران را به رعایت محدودیت های توافق مجاب می کنیم، گفت وگو برای یک توافق قوی تر و طولانی تر را آغاز خواهیم کرد.

براساس این سخنان متوجه می شویم که دقیقا همان خواسته هایی را که ترامپ با هیاهو بیان می کند، بایدن در یک چارچوب نرم و پذیرفته شده در عرصه بین المللی به اجرا در می آورد.

بیلکن در گفت وگوی خود با شبکه «سی.بی.اس» اعتراف کرد که اقدامات ترامپ نتایج ناخوشایندی داشت و در مورد ایران باعث انزوای واشنگتن شد به همین دلیل آمریکا نیازمند تغییر چنین رویه ای است. از نظر بیلکن متحدان آمریکا در دوره بایدن بهتر و کاملتر با رویکردهای کاخ سفید همراهی می کنند و همین امر مسیر را برای عملیاتی ساختن اهداف واشنگتن هموار می سازد.

نشریه آمریکایی «منافع ملی» هم در گزارشی عنوان داشت بیلکن یکی از مشاوران ارشد بایدن در حوزه سیاست خارجی است که چندی قبل تمایل وی برای انعقاد توافقی تازه با ایران را رسانه ای کرد.

این درحالی است که نشریه فوق در تحلیل شرایط ایران در دوره ترامپ، با اشاره به تمجید «جیک سولیوان»، از تاثیر تحریم های اقتصادی ترامپ عنوان داشت که فشارهای سال های اخیر کاخ سفید علیه ایران بسیار عمیق تر از حد انتظار بوده است.

سولیوان از دیگر مشاوران بایدن است که تاکید دارد بایدن باید به سرعت فرایند مذاکره با ایران در جهت توافقی تازه به ویژه در زمینه بندهای غروب محدودیت های ایران را آغاز کند.

پایان/
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: