پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
‍ مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان:
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیز ریمله با مساحت ۸ هزار و سیصد هکتار خبر داد.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه این حوزه یکی از سرشاخه های اصلی خرم رود خرم آباد است که بخش زیادی از سیلاب این شهر در این محل سرچشمه می گیرد خاطرنشان کرد: دبی حداکثر لحظه ایی خروجی این حوزه در زمان سیلاب حدودا ۵۶ مترمکعب در ثانیه بوده که در مسیر خود پل ها، تاسیسات، اراضی کشاورزی، اراضی ملی و... را تحت تاثیر قرار می داد.

وی افزود: به منظور کنترل سیلاب شهرخرم آباد و جلوگیری از تخریب اراضی ملی، اراضی کشاورزی، ابنیه ها و ...، اجرای عملیات آبخیزداری در این حوزه در دستور کار منابع طبیعی استان قرار گرفت بطوریکه در سنوات ۹۹_۹۸ مجموعا تاکنون اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و هشتصد و شصت میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است.

شیرزاد نجفی در ادامه اظهار داشت: این پروژه با ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی با عملیات های مختلفی همچون احداث بندهای خاکی، بندهای سنگی ملاتی، رسوب گیرگابیونی، عملیات بیولوژیکی و بیومکانیکی در حال اجراست.

گفتنی است که بر اساس برآورد بعمل آمده، اجرای این پروژه حدود ۷ درصد از سیلاب ورودی به شهر خرم آباد را کنترل خواهد کرد.


خبرنگار : پیام عالیخانی چگنی
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: