پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۹۹۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان لرستان گفت: بر اساس موافقت‌نامه بودجه تا پایان سال جاری 5 هزار و 850 طرح اشتغال برای مددجویان ایجاد می‌شود.


 به گزارش گیتی آنلاین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، امین اله کردعلیوند معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد لرستان  از اجرای 5 هزار و 850 طرح خوداشتغالی توسط این نهاد خبر داد و افزود: هزینه اجرای این طرح‌ها بالغ‌بر یک‌صد و 90 میلیارد تومان است که از محل اعتبارات اشتغال کمیته امداد و تسهیلات تبصره 16 بانکی تأمین‌شده است.

وی به نحوه‌ی ارائه تسهیلات به متقاضیان اشاره کرد و افزود:  این طرح‌ها بر اساس شرایط محیطی متقاضیان، علاقه‌مندی،، استعداد و تخصص فنی با اولویت خانوارهای تحت حمایت و فرزندان مددجو اجرا می‌شود.
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد با اعلام اینکه سیاست  اشتغال این نهاد حمایت از مشاغل خرد و زودبازده است افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 265 طرح بااعتبار 8  میلیارد و 500 میلیون تومان درزمینه کشاورزی، صنایع‌دستی، خدماتی، دام‌پروری اجراشده است. 

وی بابیان اینکه اجرای طرح‌های خوداشتغالی و پرداخت تسهیلات صرفاً  درزمینهٔ کسب‌وکار برای افراد آموزش‌دیده اجرا می‌شود افزود: حمایت‌های فنی، مشاوره و نظارت ناظران فنی اشتغال بعد از اجرای طرح به مدت پنج سال ادامه دارد.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد به آموزش مهارت فنی و حرف‌هایی به‌عنوان  اولین گام ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: آموزش مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت در  تمام حرف و مشاغل در مؤسسات ذیصلاح جهت ارائه آموزش‌های فنی به مددجویان تحت حمایت به‌صورت فردی و گروهی با هماهنگی این نهاد به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

کردعلیوند افزود: درسال گذشته 5182 طرح  اشتغالزایی در زمینه های مختلف با اعتباری بالغ بر 139 میلیاردو 900 میلیون تومان ایجاد شده است


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: