پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۳۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
پکن در روز 12 ژوئن خبر از شناسایی اولین مورد جدید محلی ابتلای قطعی به کرونا داد و پس از آن توجه عموم به خبر شیوع دوباره کرونا در پکن جلب شد.

روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش در گزارشی درباره چگونگی واکنش پکن به این بیماری همه گیر مدعی شد، در چند روز گذشته پس از شناسایی موارد دوباره ابتلا به کووید19، پکن به سرعت اقدام کرده و برای جلوگیری از شیوع جدید این بیماری همه گیر تلاش کرده است.

در گزارش نیویورک تایمز نوشته شد، هنگامی که مبتلایان تایید شده محلی در پکن شناسایی شدند، دولت محلی به سرعت واکنش نشان داد و یک بازار عمده فروش محصولات کشاورزی موسوم به بازار شین فادی را به موقع تعطیل کرد، همچنین بیش از 40 آپارتمان قرنطینه شد. ناحیه فنگ تای که در آن موارد عمده ابتلا شناسایی شده بود نیز "سازوکار زمان مبارزه" را به موقع راه اندازی کرد.

در یازده روز گذشته، 249 مورد مبتلای تایید شده محلی در پکن گزارش شده است، اما این بار پکن تدبیر قرنطینه کردن کل شهر را اجرا نکرد، بلکه اقدامات پیشگیرانه و کنترل هدفمند صورت گرفت. به نظر می رسد مردم در این موج شیوع مانند گذشته مضطرب نیستند. در بسیاری از محله های پکن، مغازه ها، سوپر مارکت ها، رستوران ها و آرایشگاه ها باز است. خیابان ها هم کماکان مانند روزهای معمولی شلوغ است.

"نیویورک تایمز" اظهار داشت که این پدیده ناشی از آن است که دولت چین تجربیات زیادی را در مقابله با اپیدمی در ماه های گذشته به دست آورده است. این بار، اگر روش پیشگیری هدفمند از اپیدمی در پکن موفق باشد، ممکن است این روش جدید به راهکار چین برای مقابله با اپیدمی های آینده تبدیل شود.

«شما نمی توانید انتظار داشته باشید که مردم در مدت زمان طولانی رنج و ناراحتی را تحمل کنند» هوانگ یان جونگ کارشناس بهداشت جهانی کمیسیون روابط خارجی ایالات متحده گفت: «اگر زمان طولانی باشد، مردم با مساله بیکاری و حتی فشار روانی رو به رو خواهند شد، همه این ها بر ثبات اجتماعی و سیاسی تاثیرات بزرگی خواهد گذاشت.»

وو زون یو، کارشناس ارشد اپیدمیولوژی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین گفت: پکن اساسا این اپیدمی را کنترل کرده است، اما دولت هنوز هم به طور جدی بازارهای بسته بندی گوشت و غذاهای دریایی را به منظور ردیابی شیوع ویروس بازرسی می کند و مصرا از مردم خواسته است تا هشیار باشند. نیویورک تایمز تحلیل کرد که تست و ردیابی فعال تماس گیرندگان نزدیک، کلید استراتژی موفق دولت چین برای کنترل اپیدمی است.

روزنامه "ساوث چاینا مورنینگ پست" چاپ هنگ کنگ گزارش داد، هنگامی که برخی از کشورهای آسیایی اقتصاد خود را احیا کردند، در معرض بحران همه گیری دوباره بیماری قرار گرفتند، به نظر می رسد که روش های پیشگیری پکن می تواند برای آن ها الهام بخش باشد. در شیوع جدید کرونا، چین اولین مورد را به موقع ثبت کرد و اقدامات فوری از جمله بستن بازار محصولات کشاورزی و قرنطینه محله های اطراف را انجام داد، چین با استفاده از تجربیات چند ماهه خود می تواند به خوبی با شیوع دوباره کرونا مقابله کند. اگرچه این چالش ها کماکان وجود دارد، اما با توجه به هشیاری کل مردم و آمادگی کامل سیستم بهداشت و درمان، اپیدمی فعلی پکن به بیماری غیرقابل کنترل در مقیاس بزرگ تبدیل نخواهد شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: