پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۰۵۸
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
مجلس سنای آمریکا اخیراً طرح قانونی به اصطلاح «قانون خودمختاری هنگ کنگ» را تصویب کرد و بر اساس آن افراد، نهادهای مالی و موسسات دیگر که به زعم آن در تناقض با استقلال هنگ کنگه هستند را به اعمال تحریم تهدید کرده است.

این نوع مدیریت «مداخله گرانه» در واقع دخالت علنی در امور داخلی چین است و نقض اصول اساسی حقوق نوین بین الملل و روابط بین الملل تلقی می شود.

این اقدام اخیر سنا اهداف شرورانه برخی سیاستمداران آمریکای برای مخالفت با چین و تخریب هنگ کنگ را بیش از پیش آشکار کرده و باعث شده مورد تمسخر و محکومیت جامعه جهانی قرار بگیرد.

پس از ناآرامی های سال گذشته در هنگ کنگ که تحت برنامه ریزی و تشویق عوامل بیگانه، فعالیتهای "جدایی طلبی هنگ کنگ" روز به روز شدت افزایش یافت، اراذل و اوباش با برخورد دیوانه وار به موسسات عمومی حمله کردند و در نتیجه آن رفت و آمد مردم را فلج کردند. آشوبگران با آتش زدن اموال عمومی، غارت منازل و مغازه ها و مراکز دولتی و قتل مردم بی گناه تهدید جدی برای منافع ملی و امنیت ملی چین ایجاد کردند. هیچ کشوری با حاکمیت قانونی نمی تواند سکوت بنشیند.

همانطوری که «جان روس» رئیس پیشین اداره سایست اقتصادی و تجاری شهر لندن اشاره کرد، هیچ کشوری جنایات قهرآمیز را تحمل نمی کند و در واقع دولت چین حق قانونی برای تصویب قانون امنیت ملی را دارد و این مربوط به امور داخلی چین است.

«مارتین ژاک»، دانشمند مشهور انگلیسی و محقق ارشد دانشگاه کمبریج اخیراً در مصاحبه اختصاصی با رادیو و تلویزیون مرکزی چین گفت که "یک کشور ، دو سیستم" روش خوبی برای حل مشکلات هنگ کنگ است و تدوین قانون امنیت ملی هنگ کنگ می تواند ثبات و احساس امنیت هنگ کنگ را تقویت کند. واقعیت های بیشتر و بیشتر نشان می دهد که واژه های «دمکراسی» و «آزادی» بر زبان برخی سیاستمداران آمریکایی فقط بهانه ای برای قدرتنمایی ایالات متحده در سراسر جهان است.

در روزهای اخیر «جبهه متحد حمایت محافل مختلف هنگ کنگ از قانون امنیت ملی» با هدف مقابله با مداخله آمریکا و سایر نیروهای بیگانه در هنگ کنگ، کمپین امضای آنلاین را راه اندازی کرد. تا ساعت 24 روز جمعه بیش از 1.26 میلیون شهروند هنگ کنگ این درخواست آنلاین را امضا کردند. این خواست عمومی هنگ کنگ است!

هنگامی که برخی از سیاستمداران آمریکایی در مورد قانون امنیت ملی هنگ کنگ اظهارنظری غیر مسئولانه مطرح کردند، بسیاری از تظاهرات کنندگان در ایالات متحده در اعتراض به اجرای قانون خشونت آمیز پلیس، "مناطق خودمختار" تأسیس کردند و برخی از سیاستمداران آمریکایی بلافاصله با خشونت این اقدام را سرکوب کردند.

این اقدامات سرکوبگرانه دولت آمریکا نشان داد "منظره زیبایی" که کاخ سفید سعی می کند در مقابل تمام دنیا از خود به نمایش بگذارد، صرفاً نمایی پوچ از "استانداردهای دوگانه" است که باعث تمسخر جامعه جهانی شده است.

تحریم های ایالات متحده کاغذ پاره ای بیش نیست و بهتر است آمریکایی ها بدانند آینده و سرنوشت هنگ کنگ همواره در دست 1.4 میلیارد چینی از جمله هموطنان هنگ کنگی بوده است.

توصیه عاقلانه به سیاستمداران آمریکایی این است که فوراً از مداخله در امور داخلی چین دست بر دارند و سعی کنند انرژی خود را در مسیر درست استفاده کنند چرا که در جهان امروز دیگر «سیاست مداخله گرایی» به هدف خود نخواهد رسید.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: