پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۴۰۶۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
سرپرست تعزیرات حکومتی لرستان:
سرپرست تعزیرات حکومتی لرستان در نشست خبری_ مطبوعاتی با اصحاب رسانه گفت : به زودی با همکاری دادستان مرکز استان خودروهای شوتی در لرستان توقیف می شوند .

حمیدرضا القاصی مهر اظهار داشت : نبود کارخانجات و واحدهای تولیدی سبب شده تا برخی از جوانان بیکار و سرپرست خانوار استان به حمل بار بصورت قاچاق روی آورند ما هم از برخورد با این افراد به لحاظ وجدانی ناراحتیم ولی از لحاظ قانون مامور هستیم و باید اقدامات قانونی انجام دهیم .

وی ادامه داد: قانون به صراحت می گوید کار این افراد به اصطلاح شوتی جرم است و به امنیت اقتصادی مملکت ضربه می زند ؛ در پی قانون و مصوبه ای هستیم تا با همکاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان علاوه بر جریمه نقدی و ضبط کالاهای قاچاق ، خودروهای شوتی را توقیف کنیم .

مقام ارشد تعزیرات حکومتی لرستان شفاف بیان داشت : متاسفانه وقتی افراد شوتی را دستگیر می کنیم کوچکترین همکاری با ما ندارند و چون این بارها را بصورت تضمین شده حمل می کنند اگر دستگیر شوند صاحب اصلی بار جریمه ها را پرداخت می کند پس اعتراف نمی کنند که این بار متعلق به چه کسی است تا ما نیز به عنوان حامل بار در مجازاتشان تخفیف دهیم اکنون تصمیم برآن است جریمه ها را آنچنان افزایش دهیم تا برای قاچاقچیان به صرفه نباشد .

وی تصریح کرد : مادر تمام تخلفات و گرانی ها، عدم درج قیمت بر روی کالاهاست و وقتی به فروشگاهی مراجعه می کنیم به علت اینکه برچسب قیمت ندارد نمی توانیم دریابیم که گرانفروشی اتفاق افتاده یا نه و همکاران ما فقط می توانند برای عدم درج قیمت، آن صنف را ۹۶ هزار تومان جریمه کنند و این جریمه به حدی پایین است که بازدارنده نخواهد بود .

حمیدرضا القاصی مهر با سوال خبرنگاران به گرانی این روزهای مرغ نیز اشاره ای داشت : هر ساله توسط ستاد تنظیم بازار قیمتی برای مرغ در نظر گرفته می شود و امسال نیز اعلام شد هر کیلو مرغ ۱۵ هزار تومان ، که مرغداران آنالیز کرده و بخاطر سود خود قیمت را به ۲۰ هزار تومان افزایش داده اند و همین جا عرض میکنم اینگونه نیست که آنها هر جوری که دلشان بخواهد قیمت تعیین کنند، اکیپ های گشت روانه بازار شده اند و با متخلفین برخورد خواهد شد .

وی خاطرنشان ساخت: در مورد میوه فروشان تا سازمان میادین شهرداری سروسامانی به آنها ندهد کاری از پیش نمی توان برد ، در مورد مسکن و اجاره بها هیچ گونه دستورالعملی به سازمان تعزیرات داده نشده و ما نمی توانیم قانونی ورود کنیم ولی دادستان محترم می تواند مشاورین املاک را به جرم اخلال در نظم اقتصادی پای میز محاکمه بکشاند ؛ در بحث لبنیات و تقلب و تخلف در آن پرونده های کلان داشته ایم که به آنها رسیدگی شده و برخی نیز در دست اقدام است .

سرپرست تعزیرات حکومتی لرستان گفت : هم استانی های عزیز اگر تخلف و گرانفروشی و یا احتکاری مشاهده کردند می توانند با سامانه ۱۳۵ تماس بگیرند که کارشناس و قاضی ما حضور پیدا کرده و بصورت آنی در آن محل حکم صادر خواهد کرد.

وی اذعان داشت : تعزیرات حکومتی در سه حوزه کالا و خدمات ، تخلفات بهداشتی و درمان  و چاقاق کالا و ارز فعالیت دارد و در سال ۹۸ در بحث کالا و خدمات ۹ هزار و ۷۶۹ فقره پرونده وارد شعب بدوی شده ، در حوزه قاچاق کالا و ارز ۲ هزار و ۵۷۲ فقره پرونده و در بحث بهداشت و دارو ۶۶۵ پرونده به شعب خصوصی اداره کل تعزیرات لرستان وارد شده که ۱۰۰ درصد پرونده ها مختومه گشته و توانسته ایم به شاخص مطلوب سازمانی که توسط ستاد ابلاغ و ترسیم شده دست یابیم و از این بابت باید از زحمات همکارانم تشکر نمایم .

حمیدرضا القاصی مهر در پایان یادآور شد : در سه حوزه بهداشت و درمان ، کالا و خدمات و قاچاق کالا و ارز سال ۹۷ یکصد میلیارد تومان و سال ۹۸ ، ۲۸۵ میلیارد تومان جریمه نقدی وصول کرده ایم که همگی به خزانه دولت واریز شده است .

خبرنگار : مریم نظری 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: