پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۴۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۳
رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان:
رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان از اتمام عملیات مبارزه باملخ صحرایی در این استان خبر داد.

 علی باقرزاده همائی اظهار کرد: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی که در مرحله دوم از 14 آبان 98 آغاز شده بود ، اواخر ماه گذشته رسما پایان پذیرفت.
وی با اشاره به اینکه عملیات ردیابی ملخ در استان کماکان ادامه خواهد داشت، افزود: در این مدت در 69 هزار و 450هکتار از اراضی استان علیه این آفت عملیات کنترل با انواع سیستم های سمپاش اعم از 18 دستگاه سمپاشهای یو ال وی پاش ، 14 دستگاه توبولاینرو ... صورت پذیرفته است. 
رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان ادامه داد: سطح ردیابی در این مدت به بیش از 2.2 میلیون هکتار بالغ شده است که این امر با استفاده از ظرفیت های سایر ادارات و همکاری مردم به وقوع پیوسته است. 
باقرزاده همائی ابراز داشت: علیرغم شرایط نامطلوب پس از همه گیری بیماری کرونا ،همکاران این سازمان با هدف حفظ امنیت غذایی استان و کشور به انجام وظیفه خود ادامه می دهند .
به گفته وی، برگزاری جلسات ستاد بحران استان با هدف اطلاع رسانی، بسیج امکانات و تجهیزات سایر ادارات ، ارگانها ونیروهای نظامی و انتظامی باعث افزایش توان لجستیک عملیات ردیابی و مبارزه و همچنین حمایت فرمانداران شد.
این مسوول در ادامه تصریح کرد: اجرای مناسب عملیات مبارزه در کانونهای ورود آفت به صورت شبانه روز و شیفت بندی اکیپ های مبارزه و ردیابی ، آشنایی با مسیرهای انتقالی آفت و تامین بموقع سم و سمپاش مورد نیاز موجب شد علیرغم افزایش 5/2 ماهه زمان مبارزه ،سطح عملیات سمپاشی نسبت به مرحله قبل 50 درصد کاهش یابد. 
باقرزاده در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اقدامات لازم بمنظور تعمیر و سرویس سیستم های سمپاش جهت آمادگی مبارزه با مرحله سوم ورود آفت به کشور در شرف انجام است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: