پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۱۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
امام جمعه شهرستان تربت جام در جمع فعالین فضای مجازی گفت:
نشست صمیمی امام جمعه شهرستان تربت جام با تعدادی از فعالین فضای مجازی تربت جام با رعایت پروتوکل های بهداشتی در محل مصلی الغدیر برگزار گردید
حجت الاسلام معتمدی فر، امام جمعه شهرستان با اشاره به اهمیت جایگاه اطلاع رسانی و همچنین مطالبه گری گفت: فضای مجازی در تربت جام از پویایی و تحرک زیادی برخوردار است و فضای مطالبه گری و روشنگری خوبی ایجاد نموده است.
وی با بیان اینکه اهمیت فضای مجازی به اندازه انقلاب است گفت: هر چیزی که تاثیرگذار باشد و اثر داشته باشد، فضای حقیقی است و فضای مجازی در شرایط فعلی بسیار اثرگذار است
معتمدی فر با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغات گفت: تبلبغات و اطلاع رسانی از ابتدای اسلام بوده و ریشه دیرینه دارد، به نحوی که حضرت رسول (ص) همیشه در خطبه هایشان می فرمودند که حاضرین به غایبین اطلاع رسانی کنند و فضای مجازی می تواند به عنوان یک بستر مناسب برای تبلیغات و اطلاع رسانی استفاده گردد و باید ما از این فضا که به عنوان تهدید به ما تحمیل شده به عنوان یک فرصت استفاده بهینه کنیم.
امام جمعه ترب تربت جام در خصوص اهمیت فعالیت رسانه ای و خبررسانی گفت: هیچ اتفاق برزگی نمی افتد مگر اینکه پیوست رسانه ای دشته باشد و در این دوره قبل و بعد و حین یک رخداد شاهد موج های رسانه ای هستیم.
وی تاکید کرد: برای فعالیت در فضای مجازی باید افراد سواد رسانه ای خود را بالا ببرند تا بر زمین بازی اشراف داشته باشند و از اهداف و واقعیت ها واقف گردند. از طرفی باید مردم هدفمند در فضای مجازی حضور یابند و فعالیت بدون هدف باعث اتلاف وقت و سردرگمی خواهد شد و اطلاعات درست و نادرست دریافتی باعث گمراهی خواهد شد.
معتمدی فر در خصوص شرایط فعالیت در فضای مجازی شهرستان گفت: در شهر وحدت باید از آن ندای وحدت به گوش برسد. صدق و صداقت دومین اصل فعالیت و تولید محتوا توسط ادمین های گروه و کانالها است، تولید کنندگان خبر باید ابتدا به یقین برسند و خبر غیر مستند و شایعه را منتشر نکننند.
وی ادامه داد: کانالها و گروه های مجازی باید با هدف ایجاد امید به جامعه، در کنار نقاط ضعف، نقاط مثبت و خدمات را هم منتشر کنند و هدف همه باید منافع ملی و محلی باشد و نفع عموم را در نظر بگیریم و هیچگاه با انتشار مطالب مردم را نترسانیم تا مردم به گروه و کانالها اعتماد کنند.

در ابتدای این نشست ادمین ها نظرات خود را در خصوص فضای مجازی را مطرح کردند.

خبرنگار: فرزین رشتی
نویسنده:علیرضا فیروزی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: