پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
‍ ‍ مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان خبر داد :

طرح ۹۹*۹ به ۹ محور کاری تدوین شده اطلاق می شود که از سوی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به همه استان‌ها ابلاغ شده است و شامل توسعه دولت الکترونیک، توسعه زراعت چوب و ساماندهی بهره برداری محصولات فرعی جنگلی و مرتعی، مدیریت و بهره برداری از مراتع، ارتقا پوشش حفاظتی، توسعه و تقویت صندوق های منابع طبیعی، ذخیره گاههای جنگلی، تعیین و تکلیف مدیریت پارک های جنگلی، کاداستر اراضی ملی، اخذ حقوق دولتی و منابع اعتباری می باشد.
 
در این خصوص، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در حاشیه جلسه شورای معاونین خود گفت: طرح سازمانی جهش ۹۹*۹ در استان لرستان اجرا خواهد شد.

شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه در حوزه مرتع حجم کار بالا می باشد و بایستی طرح مرتعداری در سطح ۷۶ هزار هکتار اجرا شود خاطرنشان کرد: اِحاله مدیریت طرح های مرتعداری در سطح ۳۳۰ هزار هکتار و اِحاله مدیریت ۷ پارک جنگلی در سطح استان اجرا می گردد.

وی به مکان یابی ذخیره گاه جنگلی که بایستی در سطح ۷۰ هزار هکتار تهیه طرح گردد گریزی زد و اظهار داشت:  ۱۱۰۰ هکتار طرح زراعت چوب در سالجاری اجرا می شود؛ هر چند که لازم است سازوکار به گونه ای باشد که تمام چوب استحصال شده بدون مجوز منابع طبیعی به خارج از استان حمل نشود.

نجفی خطاب به ناظرین شهرستان ها خواستار شناسایی نقاط بحرانی در همه حوزه های مرتبط با منابع طبیعی شد و بیان کرد: اجرای طرح ملی کاداستر اراضی جنگلی، تشکیل صندوق توسعه منابع طبیعی استان، حفاظت از اراضی ملی و اخذ حقوق دولتی در دستور کار سالجاری قرار خواهد گرفت.

گفتنی است در این جلسه تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، نظافت محیط اداره کل، فاصله گذاری اجتماعی، ممنوعیت ورود پرسنل و ارباب رجوع بدون ماسک به اداره کل و... اتخاذ گردید.

خبر :  پیام عالیخانی چگنی

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: