پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
اخیرا به نظر می رسد برخی از سیاستبازان استرالیایی به بیماری هذیان ضد چینی مبتلا شده اند و جامعه جهانی دچار شوک و نگرانی کرده‎اند.
چندی پیش ، بیش از ده مامور سازمان اطلاعات استرالیا در منزل شاکت موزلمین ، نماینده ایالت نیو ساوت ولز در مجلس استرالیا ادعا کردند که می خواهند مدارکی را در مورد "همدستی او با چین "به دست بیاورند.براساس گزارش رسانه های استرالیا ، ریشه این حادثه آن است موزلمین بارها به چین سفر کرده و برخورد نسبتا دوستانه ای با چین دارد. در ماه مارس امسال ، وی مقاله ای در باره تلاش چین برای مقابله با کرونا منتشر کرد که بر اساس آخرین تحقیقات منتشر شده بود. در نتیجه ، نیروهای ضد چینی در استرالیا به انگ "همدستی با چین " زدند و "تحت آزار سیاسی قرارش دادند.

مورد موزلمین تنها یکی از اقدامات نیروی های ضد چینی در استرالیا است. به نظر می رسد از اتهام زدن به چین در تلاش های مقابله با کرونا گرفته تا جوسازی درباره "نفوذ چین"، برخی سیاستبازان ضد چینی در استرالیا به نوعی بیماری حاد مبتلا شده اند . آنها برای رسیدن به هدف خود تلاش بسیار می کنند اما تاکنون نتوانند هیچ مدرکی ارائه دهند.

همانطور که بسیاری از تحلیلگران اشاره کرده اند ، این دسته از استرالیایی ها به عنوان سربازان آمریکا برای مهار چین زیر چتر ایالات متحده قرار گرفته اند. عده ای از راست گرایان استرالیایی با همدستی نیروهای ضد چین در واشنگتن مرتباً علیه چین اقدام می کردند و حتی موضعی سخت تر از آمریکا را در پیش گرفته اند.

در روز اول ژوئیه ، استرالیا راهبرد جدید دفاعی خود را اعلام كرد که بر اساس آن قصد دارد در 10 سال آینده 270 میلیارد دلار استرالیا را به تقویت توان دفاعی در اقیانوس هند و اقیانوس آرام اختصاص دهد. اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا گفت که نگران " اوج گرفتن روزافزون چین است. هر بیننده ای خیلی راحت متوجه می شود که این اقدام آشکارا به خواست ایالات متحده و در راستای برای مهار چین انجام شده است.با این حال ، پرسش اینجاست که آیا سیاستمداران استرالیایی در نقش سگ های دست آموز آمریکایی ها به چه سودی خواهند رسید؟ بسیاری از تحلیلگران خاطرنشان کردند که براساس فهرست بودجه دفاعی استرالیا ، بیشتر تجهیزات باید از ایالات متحده خریداری شود. سرمایه گذاری در زمینه ساخت سلاح های جدید، در واقع ریختن پول به جیب تولیدکنندگان اسلحه در آمریکا است

طی چند دهه گذشته و به دنبال تسریع روند صنعتی شدن و شهری شدن چین ، تقاضای زیادی برای مواد معدنی ، انرژی و محصولات کشاورزی و دامی استرالیا به وجود آمده است. طبق داده های اداره آمار استرالیا ، صادرات استرالیا به چین در سال 2019 میلادی ، به 103.9 میلیارد دلار رسیده و با 18.3 درصد افزایش، 38.2 درصد از کل صادرات استرالیا را تشکیل می دهد. در عین حال، چین بزرگترین شریک تجاری استرالیا به شمار می رود و می توان گفت استرالیا از همکاری های اقتصادی و تجاری با چین سود زیادی برده است و تخریب روابط دو جانبه بین چین و استرالیا هیچ سودی برای مردم این کشور نخواهد داشت.

سیاستبازان استرالیایی از یک سو می خواهند بر قطار توسعه اقتصادی چین سوار شوند و از سوی دیگر با مخالفت شدید با چین، از اربابشان یعنی ایالات متحده پاداش بگیرند که چنین حساب و کتابی راه به جایی نخواهد برد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: