پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۴۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
گیتی آنلاین گزارش می دهد؛
صبا کودک ۷ ساله رامیانی که بدون دستگاه اکسیژن نفس کشیدن برایش بسیار سخت است، چشم انتظار کمک خیران و مسئولان برای انجام پیوند ریه و قرنیه چشم است.

 سرویس اجتماعی گیتی آنلاین- مهدی صبوری نیک: 
به گزارش خبرنگار اجتماعی گیتی آنلاین، صبا کودک ۷ ساله رامیانی که بدون دستگاه اکسیژن نفس کشیدن برایش بسیار سخت است، چشم انتظار کمک خیران و مسئولان برای انجام پیوند ریه و قرنیه چشم است.
آنچه می خوانید ماجرای بیماری صبا از زبان مادرش است؛ 
مریم حیدری، مادر صبا اظهار کرد: از زخم‎های صبا خون می‎آمد، به صورتی که همیشه باید این زخم‌ها شستشو می‌دادم، دخترم را به بیمارستان پیامبر اکرم(ص) در تهران بردیم و در بخش PICU بستری کردیم.

وی تصریح کرد: پس از آزمایشات و نمونه‌برداری‎های مختلف، پزشکان اظهار کردند که ویروسی وارد بدن صبا شده و صبا را بیمار کرده است.

وی یادآور شد: این ویروس به چشم و ریه صبا نفوذ کرده و در حال حاضر بدون دستگاه اکسیژن نفس کشیدن برایش بسیار سخت است.

مادر صبا تاکید کرد: در حال حاضر ریه‎های صبا از بین رفته و دکترها معتقدند باید پیوند ریه انجام شود، اما هزینه‎های درمان بسیار بالاست و پدرش کارگر ساده‎ای بیش نیست.

وی گفت: هم من و هم پدرش کارگر هستیم و درآمد آن‌چنانی نداریم تا بتوانیم وی را به بیمارستان تخصصی برده و پیوند ریه کنیم، با امید به خدا منتظر هستیم تا خیر یا پزشکی بتواند برای درمان دخترم کمک کند.

حیدری اظهار کرد: از ۴سالگی تا سال ۹۶ به علت عدم وجود دستگاه و کپسول اکسیژن، دخترم را در بیمارستان‌های مختلف گرگان و یا تهران بستری کنم, خوشبختانه امسال با دستگاهی که خیری تقبل کرده می‎توانم در خانه از دخترم مراقبت کنم تا حداقل از هزینه‌های جانبی کاسته شود.

مادر صبا با اشاره به مشکلات نگهداری صبا تصریح کرد: مشکلات بسیار است، همان‌طور که می‎بینید در یک اتاق ۱۸ متری زندگی می‌کنم که این منزل ورثه چند برادر شوهر و شوهرم است و تنها ۵۰ متر از آن به ما می‎رسد که توان ساخت آن را هم نخواهم داشت.

وی افزود: مشکلم مسیر دور بین اتاق و سرویس بهداشتی است که با توجه به دستگاه اکسیژن تردد برایمان به ویژه در شب که آسفالت هم نیست، سخت است.

حیدری یادآور شد: چون برداشتن ماسک اکسیژن از بینی و دهان صبا خطرناک است، حمام کردن برای وی بسیار سخت بوده و تنها راه درمان دخترم پیوند ریه است که امیدوارم هر فردی کاری از دستش برمی‌آید برای درمان دخترم انجام دهد.

مادر صبا گفت: ویروس به چشم صبا آسیب زده و سبب عفونت چشم وی شده و باید تلویزیون یا هرچیز دیگر را از فاصله بسیار نزدیک ببیند و قرنیه چشم صبا هم باید پیوند شود.

وی تاکید کرد: از نظر امرار معاش نیز مشکلاتی داریم اما مهم‌ترین درخواست و تقاضای من کمک به درمان دخترم است.
سال 96با کمک خيرين دستگاه اکسیژن فراهم شد اما بعد از آن دوباره صبا با بیماری اش رها شد وبه فراموشی سپرده شد واوضاع حالش وخیم شد وپیوند ریه وچشم انجام نشد 
وچشم انتظار دوباره مردم وخیرین وشايد توجه مسئولین است.
انتهای پیام/
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: