پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۴۲۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در دومین سال فعالیت خود ۱۳۵۰ شغل را در استان اردبیل راه‌اندازی می‌کند.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با بیان این مطلب افزود: راه‌اندازی 450 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را برای سال 99 در مناطق محروم استان اردبیل هدف‌گذاری کرده‌ایم که ایجاد 1350 فرصت شغلی را به دنبال دارد.
رضا راضی‌زاده اظهار داشت: بنیاد برکت برای راه‌اندازی این تعداد فرصت شغلی در استان اردبیل 135 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی کرده است.
وی با اشاره به دومین سال فعالیت بنیاد برکت در استان اردبیل تصریح کرد: بنیاد در سال گذشته 129 طرح اشتغال‌زایی را در شهرهای خلخال و کوثر و 35 روستای توابع این شهرستان‌ها اجرا کرده که باعث ایجاد 387 شغل در این مناطق شده است.
به گفته معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، تعداد روستاهای تحت پوشش این بنیاد در استان اردبیل در سال 99 به 50 روستا افزایش پیدا می‌کند.
راضی‌زاده از فعالیت 5 مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان اردبیل خبر داد و گفت: با همکاری تسهیل‌گران فرآیند شناسایی، آموزش، معرفی به بانک عامل و پرداخت تسهیلات به واجدین شرایط آغاز شده است. با 1350 شغل ایجاد شده در سال جاری، تعداد فرصت‌های کسب‌وکار برکت در استان در مجموع به 1737 شغل خواهد رسید.
وی در خصوص رسته‌های مشاغل ایجاد شده و در دست راه‌اندازی در استان اردبیل نیز توضیح داد: پرورش دام سبک و سنگین، مشاغل فنی و خدماتی، صنایع دستی و پرورش زنبور عسل از جمله رسته‌هایی هستند که بیشترین سهم را از مشاغل برکت به خود اختصاص داده‌اند.
معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره ورود این بنیاد به بحث اشتغا‌ل‌زایی در مناطق محروم استان اردبیل نیز توضیح داد: این ورود و فعالیت، مبتنی بر نیازها، اطلس مناطق محروم و مستعد و پیگیری و مراجعات ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، فرمانداران و مسئولین این مناطق بوده است.
وی ادامه داد: بنیاد برکت سال گذشته 40 هزار طرح اشتغال‌زایی را در مناطق محروم و کم برخوردار کشور راه‌اندازی کرده که ایجاد 120 هزار شغل را به دنبال داشته است. این بنیاد همچنین برای سال 99 نیز ایجاد 180 هزار فرصت شغلی را در دستور کار دارد. 
راضی‌زاده خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام از طریق بنیاد برکت و با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است. 
به گفته معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، در حال حاضر 31 استان، 550 شهرستان و 8 هزار روستا تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد قرار دارند.
گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا به امروز 521 طرح توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی و فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری 2 هزار و 763 میلیارد ریال در استان اردبیل به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
انتهای پیام/
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: