پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
‍ ‍ مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیز چولهول با مساحت ۲۳ هزار هکتار که یکی از حوزه های آبخیز بحرانی شهرستان پلدختر می باشد خبر داد.
شیرزاد نجفی گفت: میزان فرسایش خاک و تولید رسوب در حوزه آبخیز چولهول از میانگین استانی بسیار بالاتر بوده و به علت کوهستانی بودن و شیب زیاد، این منطقه بسیار سیل خیز می باشد بطوریکه بخش اعظم رواناب های وارده به رودخانه افرینه و شهر  پلدختر از این حوزه سرچشمه می گیرد.

وی به فرسایش ها و روانآبهای جاری شده در همه نقاط حوزه که کاملا قابل مشاهده هستند اشاره کرد و تصریح نمود: به منظور کنترل فرسایش خاک، کاهش سیلاب، حفظ جنگل ها و مراتع، جلوگیری از تخریب جاده ها و ابنیه ها، منازل روستایی و... دستور کار مطالعه تفضیلی اجرایی و همچنین اجرای عملیات آبخیزداری در این حوزه توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در دستور کار قرار گرفته است.

شیرزاد نجفی در ادامه عنوان کرد: عملیات اجرایی این پروژه با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی شروع شده که این عملیات شامل بندهای سنگی ملاتی، گابیونی، خاکی، عملیات بیومکانیکی و بیولوژیکی می باشد.

قابل ذکر است که بر اساس مطالعات صورت گرفته؛ برای انجام و به اتمام رساندن عملیات آبخیزداری در این حوزه، اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان در طی یک دوره ۵ ساله لازم می باشد.

خبرنگار :  پیام عالیخانی چگنی
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: