پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: محیط زیست استان های برنامه های متعددی برای مهار پدیده گردوغبار در شمال استان در دست اجرا دارد
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: پدیده گرد و غبار با شروع فصل گرما و خشک شدن تدریجی تالاب هامون و وزش بادهای 120 روزه یکی از پیامدهای خشکسالی است که معضلات فراوانی در شمال استان ایجاد کرده است.

وی افزود: یکی از محورهای اساسی که در برنامه احیای تالاب هامون در دستور کار محیط زیست استان قرار دارد کنترل پدیده گردو غبار برخاسته از بستر تالاب هامون بوسیله بادهای منطقه است که برای دستیابی به این هدف برنامه های متعددی، اجرایی یا در دست اقدام است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: از جمله برنامه های کنترل گردو غبار در تالاب هامون قرق 75 هزار هکتار از بستر تالاب هامون بمنظور حفظ پوشش گیاهی برای سالم ماندن بستر تالاب و کنترل گردو غبار است.

پورمردان اشاره کرد: از دیگر برنامه های کنترل گردو غبار اجرای طرح نهالکاری در کانون های غبارخیز در بستر تالاب هامون است که این طرح به مساحت بالغ بر 1000 هکتار در مراحل آغازین اجراست.

پورمردان عنوان کرد: از سایر برنامه های اجرایی کنترل گرد و غبار هدایت سیلاب ها و دشتمال های ورودی به تالاب هامون به مناطق هدف و کانون های گردو غبار برای تثبیت بستر تالاب هامون است.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: