پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۳۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
طرح توسعه شرکت آرمان‌گسترنوین کنارک امروز با حضورسرپرست وزیر صمت به بهره برداري رسيد .
گیتی آنلاین_ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز سیستان و بلوچستان: طرح توسعه شرکت آرمان‌گسترنوین کنارک تولید کننده انواع قوطی فلزی کنسرو با هدف افزایش تولید در راستای جهش تولید اجرا شده است.
مجموع سرمایه‌گذاری این طرح ۲۰ میلیارد تومان بوده که برای ۴۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
عبدالحمید دوستینی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کنارک با بیان این که طرح توسعه شرکت آرمان‌گسترنوین کنارک تولید کننده انواع قوطی فلزی کنسرو ،ظرفیت سالیانه تولید هشت هزار تن ،  را دارد گفت: در حال حاضر تولید قوطی کنسرو تن ماهی در کنارک سالیانه به ۳۴۸ میلیون عدد رسیده که می‌تواند به افزایش تولید تن ماهی کمک کند.
همچنین امروز  مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دومین روز از سفر خود به سیستان و بلوچستان  از مجتمع ذخیره سازی مکران(انبارهای طریق القدس) در چابهار بازدید کرد.
در این بازدید استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت بندر چابهار از  دو و نیم میلیون تن به  هشت و نیم میلیون تن افزایش پیدا کرده است که این یک اتفاق بزرگ در حوزه ترانزیت جنوب و شمال به شمار می‌رود.
موهبتی تقویت زیرساخت ها و پشتیبانی پس‌کرانه های بندر چابهار را ضروری دانست و افزود: بازسازی و نوسازی ۴ انبار مجتمع ذخیره سازی مکران(انبارهای طریق القدس) با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن نگهداری کالای اساسی با صرف هزینه ای بیش از ۱۵۳ میلیارد تومان انجام شده است که روز گذشته به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح شد.
وی گفت : رفع محرومیت و شکوفاسازی استعدادهای پنهان استان سیستان و بلوچستان و همچنین توسعه سواحل مکران از تاکیدات مقام معظم رهبری و جزو برنامه های اصلی دولت به شمار می‌رود .
استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد : بیش از ۲ هزار میلیارد تومان فقط برای راه آهن زاهدان- چابهار سرمایه گذاری شده که با اتمام این طرح عظیم تحول بزرگی در حوزه ترانزیت جنوب و شمال ایجاد می‌شود.
موهبتی  به اجرای طرح آبیاری ۴۶هزار هکتاری اراضی دشت سیستان و همچنین تکمیل فرایند تصویب نهایی منطقه آزاد سیستان اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد:  با تصویب این منطقه آزاد به عنوان مکمل منطقه آزاد چابهار، شاهد افزایش میزان فعالیتهای اقتصادی و ترانزیتی و بهره‌مندی مردم استان از فرصت بی بدیل باشیم.


بازدید سرپرست وزارت صمت از کارخانه سیمان مکران

سرپرست وزارت صنعت – معدن و تجارت در ادامه سفر خود به جنوب سیستان و بلوچستان عصر روز گذشته از کارخانه بزرگ 3 هزار و 300 تنی سیمان مکران واقع در شهرستان راسک بازدید کرد . 
مدرس خیابانی در این بازدید گفت : این کارخانه بدلیل نزدیکی به مرز خشکی پاکستان و آبهای آزاد و سواحل مکران نقش موثری در صادرات سیمان دارد که باعث رشد و توسعه جنوب استان خواهد شد . 
وی گفت : این کارخانه سیمان تاکنون 86 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 150 میلیارد تومان نیاز است که تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد . 
سرپرست وزارت صمت گفت : با راه اندازی این کارخانه زمینه اشتغال 450 نفر به صورت مستقیم و هزار و 500 نفر به صورت غیر مستقیم فراهم شد .
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: