پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
به همت انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران؛
کتاب «فرهنگ اصطلاحات آرشیوی» با ترجمه انوشه شبانی از سلسله کتاب‌های «پژوهش‌‌های اسنادی» پژوهشکده سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است که به چاپ دوم رسیده و در بازار نشر موجود است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، کتاب «فرهنگ اصطلاحات آرشیوی» یک منبع چند زبانه و تعاملی برای واژگان آرشیوی است که با تلاش بخش آموزش آرشیوی شورای جهانی آرشیو (ایکا) آماده شده است. هدف از تدوین این واژه نامه، حمایت از آرشیو داران،‌ مدیران اسناد و مدیران فناوری اطلاعات در استفاده از عبارت های مرتبط با حوزه اسناد و آرشیو است. 

در این کتاب 320 اصطلاح شاخص حوزه آرشیو و سندشناسی با تکیه بر دانش آرشیوی، سندشناسی، اسنادی و اطلاعاتی معرفی شده است. از ویژگی‌های این فرهنگ‌نامه می توان به مرجع بودن آن برای اشاعه فرهنگ آموزشی و پژوهشی در زمینه اسناد وآرشیو وهمچنین منبع بین‌المللی برای عبارت‌ها و تعاریف‌ جهت بیان مفاهیم مشترک آرشیوی اشاره کرد.

ترجمه فارسی واژگان ارائه شده همراه با معادل انگلیسی آن‌ها برای استفاده متخصصان، دانشجویان و علاقمندان به آرشیو و سندشناسی و ابزاری پویا که روش‌های بین‌المللی آرشیوی تکامل آنها در طول زمان را به تصویر می‌کشد از دیگر ویژگی های این اثر است.

علا‌قمندان برای تهیه این اثر می توانند به صورت غیر حضوری به فروشگاه انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به آدرسhttp://bookshop.nlai.ir   مراجعه کنند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: