پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۴۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
فرنود احمدیان
اولویت‌گذاری مجلس یازدهم با کشاندن محمدجواد ظریف به مجلس نشان می دهد که این مجلس هم دچار خطای محاسباتی پرآسیبی شده است.
کشاندن محمدجواد ظریف به مجلس بابت معاهده برجام نشان از آن دارد که نمایندگان مجلس یازدهم تحت تاثیر مدیریت کنونی دچار خظای محاسباتی سهمگینی هستند.

نقش ظریف در وضعیت کنونی اقتصادی کشور نزدیک به صفر است و انتقاد از برجام اگرچه سر و صدای زیادی ایجاد می کند، اما فاقد ارزش مشخصی برای جامعه و زندگی مردم بوده و نشان از نگاه نمایشی نمایندگان مجلس یازدهم دارد.

معاهده نافرجام برجام تمام سیر قانونی از دولت تا مجلس و شورای نگهبان را طی کرده و یک تصمیم جمعی با مدیریت دولت اعتدال بوده که به شکست انجامیده است.

اما مردم چه می خواهند و معظلات کنونی اقتصادی ایران را در کجاها باید جستجو کرد؟

اقتصاد ایران هم دارای مشکلات ساختاری است و هم گرفتار در مدیریت از هم گسیخته دولت حسن روحانی و می بایست راهی فوری برای خروج از بن بست جست و جو کرد.

بودجه سرشار از تناقض سال 99 به عاملی برای پناه بردن دولت به بیراهه های دیگر شده و اقتصاد ایران در تب سفته بازی و عملیات های فریب دولت اعتدال در حال سوختن است.

مدیریت سیاسی – امنیتی مجلس یازدهم در همان گام نخست با کشاندن مباحث تخصصی کمیسیون ها به زدوبندهای پشت پرده نشان داد که شعار "معیشت” را بدون یک الگوی برنامه دار بر زبان تکرار کرده و از بسته متنوع اداره قوه مقننه، فقط کار سیاسی آن را بلد است.

سپردن کمیسیون اقتصادی مجلس به یک مالیه چی و کمیسیون برنامه و بودجه به یک الهیات خوانده به روشنی روح حاکم بر مدیریت مجلس یازدهم را نشان می دهد.

به جای آنکه اصلاح ساختار بودجه و مقابله با امواج سفته بازانه ای که دولت و حلقه های خصولتی آن به طور روزمره بر ساحل اقتصاد کشور می کوبند در دستورکار قرار گیرد، مجلس یازدهم به دنبال سروصدا راه انداختن و جدال با وزیر امور خارجه از خاصیت افتاده دولت حسن روحانی است.

مجلس یازدهم می بایست اصلاحیه بودجه 99 را در دستور کار قرار داده و مانع از تداوم روند خسارت بار کنونی که دولت حسن روحانی از 7 سال پیش ایجاد کرده است، شود.

محدود کردن نقش آفرینی محور بانک مرکزی، بانک های خصوصی و شرکت های دولتی در دمیدن بر سفته بازی در بازار بورس تهران که با چاپ پول و تقدیم کردن آن به بانک ها انجام می شود از رادار مجلس دور مانده است.

نمایندگان مجلس یازدهم بهتر است از سرنوشت مجلس دهم درس گرفته و بدانند که دوران چهار ساله آنها به زودی سر خواهد آمد، اما مردم نتیجه مدیریت آنها بر زندگی خود را هرگز فراموش نخواهند کرد.

منبع: اندیشکده تحریریه
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: