پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیز کاکاشرف با مساحت ۱۴ هزار و هشتصد هکتار خبر داد.
‍ 

شیرزاد نجفی گفت: این حوزه در جنوب شرق شهرستان خرم آباد واقع شده که بار رسوبی، فرسایش بالا، رواناب فراوان و زمین لغزش در این حوزه به وفور دیده می شود.

وی با اشاره به اینکه رواناب حاصل از این حوزه در سیل های سنوات قبل باعث تخریب جنگل ها، مراتع، منازل مسکونی در مسیر رودخانه، تخریب پل ها منجمله پل بابا حسین و پل ماسور گردیده خاطرنشان کرد: بمنظور کاهش بار رسوبات و سیلاب، مطالعه تفضیلی اجرایی و اجرای عملیات آبخیزداری در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار گرفته است.

نجفی به اعتبارات این پروژه گریزی زد و تصریح نمود: از محل اعتبارات ملی ۴ میلیارد تومان و از محل اعتبارات استانی ۱ میلیارد و پانصد میلیون تومان برای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در این حوزه در نظر گرفته شده است.

وی در پایان بیان داشت: این عملیات شامل احداث بندهای سنگی ملاتی، گابیونی، چِک دَم ها، عملیات بیومکانیکی و... می باشد که بر اساس مطالعات تفضیلی اجرایی جهت اتمام عملیات آبخیزداری در این حوزه، نیاز به اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان در یک دوره ۵ ساله می باشد.

خبرنگار  : پیام عالیخانی چگنی
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: