پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
سخنگوی وزارت خارجه چین تحریم علیه یک نهاد و 4 شهروند آمریکا در پاسخ به اقدام واشنگتن در تحریم یک نهاد و چهار مقام چینی به بهانه مساله شین جیانگ را اعلام کرد.

در نشست خبری 13 ژوییه وزارت خارجه چین این سوال پرسیده شد که، وزارت خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا تحریم علیه یک نهاد دولتی منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ و 4 مقام چینی را اعلام کردند؛ دیدگاه چین به این اقدام چیست؟ آیا تحریم متعادلی علیه نهادها و شهروندان آمریکایی که در مساله شین جیانگ دارای رفتارهای بد بوده اند، اعمال می شود؟ چه اطلاعات جدیدی در این باره دارید؟

هوا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: تحریم یادشده علیه چین مداخله جدی در امور داخلی چین و نقض اصول اساسی روابط بین الملل به شمار می آید و به روابط دوجانبه آسیب های فراوان رسانده و چین قاطعانه با این اقدام مخالف است و آن را به شدت محکوم می کند.

این سخنگو اعلام کرد: در پاسخ به این اقدام غلط ایالات متحده، چین تصمیم به اعمال تحریم متعادل علیه یک نهاد و چهار شهروند آمریکا گرفته است که عبارتند از: کمیسیون کنگره و دولت آمریکا مورد چین، سم براونبک سفیر آمریکا در امور آزادی مذهبی، سناتور مارکو روبیو و سناتور تد کروز و کریس اسمیت نماینده مجلس نمایندگان کنگره.

لازم به ذکر است که امور شین جیانگ صرفا از جمله امور داخلی چین است و ایالات متحده صلاحیت و حق مداخله در آن ندارد. دولت چین برای دفاع از حاکمیت ملی، امنیت و توسعه خود و مبارزه با تروریسم، جدایی طلبی و افراط گرایی و مخالفت با مداخله خارجی در امور شین جیانگ و امور داخلی چین از عزم راسخ و تزلزل ناپذیری برخوردار است.

این سخنگو تاکید کرد، پکن با توجه به پیشرفت اوضاع در صورت لزوم واکنش بیشتری نشان خواهد داد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: