پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۴۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
به همت انتشارات کانون پرورش فکری؛
مجموعه ‌شعر «تو ماهی و من آدم» سروده‌ی پروانه شیرازی و تصویرگری سحر آزادمهر برای نخستین ‌بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «تو ماهی و من آدم» ۱۲ عنوان شعر دارد که هر کدام با نگاهی متفاوت به زندگی و تعامل‌های کودکان اشاره دارند. بازی، رابطه با والدین، محیط زیست، تخیل و توجه به مساله‌ی جنگ از موضوع‌هایی است که در شعرهای این کتاب قابل مطالعه‌اند.
بر این اساس «مامان مورچه»، «مامان چرا ناراحتی؟»، «زبان میو»، «اخبار تکراری؟»، «این صندلی چرا کج است؟» برخی از شعرهای این کتاب هستند.
در شعر «مامان مورچه» می‌خوانیم: «یک دانه برنج افتاد/ از ظرف غذا بیرون/ یک مورچه آن را برد/ تا لانه رساند و بعد/ پشت سر هم ده روز/ با بچه‌اش آن را خورد.»
تصویرهای خیال‌انگیز این کتاب به مخاطب نوخوان «۷+» کمک می‌کند تا خود داستان‌هایی موازی را خلق کنند.
این کتاب با قیمت ۱۱هزار تومان در تمامی فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی در دسترس مخاطبان بالای هفت سال است.
یادآوری می‌شود کتاب ۲۸ صفحه‌ای «تو ماهی و من آدم» در قطع خشتی و شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: