پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۴۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سال جاری ۲۰۰ مرکز فرهنگی مذهبی را در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رساند.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، محمد مهجور با اعلام این خبر افزود: با افتتاح و آغاز به‌کار این 200 مرکز شامل مسجد، حسینیه، مصلی، خانه عالم و دارالقرآن، تعداد مراکز فرهنگی مذهبی بنیاد در کشور به 1400 مرکز می‌رسد.
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، اظهار داشت: بنیاد برکت در سال 1398 نیز در ساخت و تکمیل 200 مرکز فرهنگی مذهبی مشارکت داشته است. 
وی با اشاره به تعهد بنیاد برکت مبنی بر ساخت 1510 مرکز فرهنگی مذهبی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور تصریح کرد: بنیاد برکت برای ساخت این 1510 مرکز فرهنگی مذهبی 1550 میلیارد ریال اعتبار را پیش‌بینی و هزینه کرده است.
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با تاکید بر این‌که این مراکز فرهنگی مذهبی در تمامی استان‌های کشور احداث شده یا در حال ساخت است، گفت: استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و مازندران به ترتیب دارای بیشترین سهم از پروژه‌های فرهنگی مذهبی بنیاد برکت هستند.
مهجوری با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مراکز فرهنگی مذهبی کرد: توجه و رسیدگی به امور فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری و جزو اولویت‌های مهم نظام و هم‌چنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوده است‌ و بدون‌ شک انجام این مأموریت بدون ساخت اماکن و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی مذهبی میسر نخواهد بود.
وی ادامه داد: بر همین اساس، طی سال‌های گذشته، بنیاد برکت در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است و تاکنون قرارداد ساخت 1510 مرکز فرهنگی شامل مسجد، حسینیه، خانه‌ عالم، دارالقرآن، مصلی را در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور منعقد کرده که از این تعداد، 1400 مرکز تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
مهجوری افزود: بنیاد برکت علاوه بر ایجاد نهضت اشتغال‌زایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور به عنوان رسالت و ماموریت اصلی خود، فعالیت‌های گسترده‌ای را نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد. 
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت در پایان خاطرنشان کرد: ساخت مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آب‌رسانی از جمله این اقدامات است.
انتهای پیام/
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: