پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
یکی از المان‌های انضباط اجتماعی جوامع پیشرفته دنیا، فرهنگ استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی است.

با توجه به مساحت کم اغلب کشورهای غربی و قابلیت انتخاب مردم از خودروهای بسیار پیشرفته و متنوع، این کشورها در صورت عدم استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی با معضلات بسیاری دست‌به‌گریبان می‌شدند به همین دلیل هم‌زمان با گسترده‌تر شدن فعالیت‌های اجتماعی و نیاز به‌ جابه‌جایی بیشتر افراد، شروع به فرهنگ‌سازی برای استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی کردند.

*حمل‌ونقل عمومی آیینه تمام نمای فرهنگ جامعه است و هر گونه هزینه در تجهیز و بهسازی ناوگان شهری قطعاً سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود *

استفاده از مجموعه حمل‌ونقل درون‌شهری، امن‌ترین و ارزان‌ترین راه برای تردد در محدوده شهری است و نقش مؤثری در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

مترو، تراموا، اتوبوس، تاکسی و ... بخشی از سیستم حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری جامعه را تشکیل می‌دهند که با توجه به زیرساخت‌های یک شهر مورداستفاده قرار می‌گیرند.

مرکز استان لرستان دارای موقعیت جغرافیایی بسیار ویژه است و به خاطر محصور بودن در بین کوه‌های اطراف عملاً قابلیت تعریض خیابان‌های منتهی به مرکز شهر را ندارد به همین دلیل و البته دلایل دیگر ترافیک بسیار سنگینی در بیشتر ساعات روز در جریان است و استفاده از ناوگان خودروهای عمومی در مرکز استان را بسیار حائز اهمیت می‌کند.

آموزش و فرهنگ استفاده از سیستم حمل‌ونقل شهری نیاز به بسترسازی و هم‌راستایی ارگان‌های مختلف از جمله مجموعه شهرداری و شورای شهر، صداوسیما و نیروی انتظامی و پلیس راهور و نهادهای مرتبط با نظم شهری دارد و حمایت از عوامل این بخش رسالت مدیریت اجرایی شهری می‌باشد...

 ✍محمدرضا بیرانوند

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: