پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶

امسال در حالی بزرگداشت هفته بهزیستی در لرستان برگزار شد که دکتر کرم یاری سکان این اداره کل را در استان برعهده داشت و در بزرگداشت هفته بهزیستی طی پیامی، چهلمین سالروز تاسیس سازمان بهزیستی توسط شهید فقید دکتر فیاض بخش را به دکتر قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور و مشاور وزیر، همه همکاران در سراسر کشور و جامعه هدف تبریک و تهنیت گفت؛ مــتـن پـیــام اینگونه آغاز شد: 
امروز فرصتی است که کارداران نظام و نمایندگان مردم، فریاد بی صدای معلولین را از حنجره مسئولین بشنوند و با گسترهٔ فعالیت ها، چالش ها و مسائل و مشکلات حوزه معلولین بیشتر آشنا شوند و به دنبال آن موجبات جنبش آگاهانه، حرکت و مشارکت بیشتر آحاد مردم در فرایندهای اجتماعی فراهم شود. 
 
مدیرکل بهزیستی استان لرستان در این پیام، تصریح کرد: باور قلبی و ذهنی ما این است که هر جامعه ای برای پیشرفت و توسعه پایدار، باید از همه ظرفیت ها، استعدادها و  پتانسیل های خود بهره ببرد و معلولین هر کشوری جزئی از بزرگترین اقلیت های آن جامعه محسوب می شوند که ظرفیت های بالقوه و بسیار عظیمی دارند.
 اینجانب با نهایت احترام و در کمال ارادت، مراتب تبریک صادقانه خود را بمناسبت چهلمین سال تاسیس سازمان بهزیستی و هفته بهزیستی ابراز داشته و ضمن آرزوی به زیستن برای شما همکاران گرامی ، مخاطبین و جامعه هدف سازمان بهزیستی از خداوند سبحان خواستارم بهترین سرنوشت ها و نیکو ترین تقدیر ها را برای شما عزیزان مقدر نماید.
پس از مخابره پیام تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته بهزیستی و تامین اجتماعی و بمنظور تجدید میثاق با شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و شهدای حرم  به مزار شهدا رفت و  با غبار روبی و عطر افشانی مزار شهیدان والامقام به همراه معاونین، و جمعی از کارکنان بهزیستی استان و اعضای بسیج و پایگاه مقاومت شهید فیاض بخش به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد .
دکتر یاری در روزی دیگر به همین مناسبت با اهدا شاخه های گل، از زحمات همکاران در اداره کل بهزیستی استان تقدیر و تشکر کرد و خواستار تلاش مضاعف همکاران در سال ۹۹ بمنظور دستیابی به اهداف و برنامه های تدوین شده از سوی سازمان بهزیستی کشور در استان شد. 
دکتر یاری همچنین با توجه به نام گذاری امسال بنام سال جهش تولید از سوی رهبر فرزانه انقلاب تصریح کرد: امیدواریم تمامی کارکنان، همگام با سایر مسئولان با برنامه ریزی دقیق و عالمانه برای تحقق و دستیابی به اهداف سازمانی و با بهره گیری از رهنمون های حکیمانه مقام عظمای ولایت در راستای تحقق شعار امسال و شعار هفته بهزیستی با عنوان شفافیت ، تحول خدمت ، سلامت اجتماعی در خانواده ،گام های موثری بردارند .
مدیر کل بهزیستی لرستان در دیدار با نماینده ی ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر خرم آباد حجت السلام شاهرخی از حمایت های وی از عملکرد و اقدامات بهزیستی استان گفت : ما معتقد هستیم بسیاری از چالش ها و مشکلات اجتماعی را می توان با راه حل های فرهنگی بر طرف کرد. 
دکتر یاری در ادامه با بیان این مطلب که هدف ما این است که با توانمند سازی افراد در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی از بروز آسیب های اجتماعی در جامعه جلوگیری کنیم اظهار داشت: توصیه ها و راهنمایی های اندیشمندانه ی حضرتعالی در بسیاری از موارد برای ما راهگشا بوده است و در این میان نگاه کارشناسانه ، مددکارانه و عالمانه شما به مسایل و مشکلات بهزیستی قابل توجه و تقدیر است . 
یاری گفت : اداره کل بهزیستی لرستان توانسته است با سر لوحه قرار دادن توصیه ها و رهنمودهای جنابعالی در زمینه های مختلف علی الخصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی قدم های بلند و قابل توجهی بردارد. 
حجت الاسلام شاهرخی نیز طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت و پرسنل خدوم و پرتلاش بهزیستی استان در خدمت رسانی به معلولین و جامعه هدف خود عنوان داشت: سازمان بهزیستی وظیفه ی تسهیل گری امور برای مشارکت های مردمی را به عهده دارد و باید راه را برای مشارکت خیرین باز کند. 

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به خدمات ستودنی و قابل توجهی که بهزیستی لرستان انجام داده است گفت: در دین مبین اسلام توصیه های فراوانی مبنی بر کمک به نیازمندان و اقشار بی بضاعت جامعه وجود دارد و سازمان بهزیستی در این زمینه الحق والانصاف سازمانی هماهنگ، تخصصی و پیشرو است.  
 وی با بیان اینکه خدمت در بهزیستی مانند نمازی است که انسان را به خدا نزدیک می کند گفت : کار کردن در بهزیستی هدیه ای است از طرف خداوند و این سازمان به سبب کارهای نیک و خیرخواهانه ای که انجام می دهد یک سازمان متمایز است. وی در پایان تصریح کرد: وظایف و اقداماتی که سازمان بهزیستی انجام می دهد با هیچ کلامی قابل توصیف نبوده و هیچ تقدیری نمی تواند سپاسگزاری کامل از زحمات و خدمات آنها بحساب آید و بهای این اعمال شایسته و خیر خواهانههرگز قابل تخمین بامعیار های مادی و دنیوی نخواهد بود. 
دکتر یاری با اعتقاد بر اینکه خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند و راه توسعه و پیشرفت استان از قلم و نگاه اصحاب رسانه می گذرد با آنان در نشستی خبری- مطبوعاتی گفت: سازمان بهزیستی توان مالی چندانی ندارد که بتواند برای کودکان اشتغال ایجاد کند لذا از پانصد کودک خیابانی شناسایی شده که در استان بسر می برند، تعداد دویست کودک کار از بهزیستی مستمری دریافت می کنند و بر اساس دستورالعمل سازمان مبلغ 160 هزار تومان ماهانه بحساب آنها واریز می شود . 
وی افزود: کودکانی که به کودک کار معرف هستند و تحویل بهزیستی می شوند باید ظرف سه هفته با همکاری پزشک قانونی، دادگستری و دادستان با انجام آزمایشات لازم تکلیف آنها مشخص و تحویل مراکز نگهداری شوند. 
 
مدیر کل بهزیستی لرستان در ادامه اذعان داشت : مراکز نگهداری کودکان خیابانی در رده های مختلف سنی صورت می‌گیرد به گونه ای  که کودکان شیرخوار در یک مرکز، کودکان سه تا شش سال در یک مرکز دیگر و کودکان شش تا دوازده و دوازده تا شانزده سال به صورت جداگانه نگهداری و حمایت می شوند. 
دکتر یاری اظهار داشت: حداکثر پانزده نفر در هر مرکز نگهداری می‌شوند و این مراکز به بخش خصوصی واگذار شده است و این مراکز در قبال دریافت یارانه وظیفه پرداخت هزینه روزانه، برگزاری کلاس‌های آموزشی، اجرای برنامه های فرهنگی، پیگیری تحصیل و… را برای این کودکان کار در برنامه دارند. 
وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی بعد از اتمام هیجده سال کودکان یک وام بیست میلیون تومانی به آنها پرداخت می‌کند تا بتوانند مستقل و به اصطلاح  روی پای خودشان بایستند . 
دکتر یاری با اشاره به اینکه متولی کودکان کار یازده دستگاه هستند، خاطرنشان ساخت: بهزیستی یکی از متولیان این جریان است که در این راستا مراکز شبه خانواده راه اندازی شده تا از کودکانی که به حمایت نیاز دارند، حمایت و نگهداری کند. 
 
وی یادآور شد : سازمان بهزیستی در سال 59 با نظر و ابتکار شهید فیاض بخش تاسیس شد و اهداف این سازمان حمایت های اجتماعی، پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و توانبخشی است که در راستای بهبود و کیفیت بخشیدن به زندگی افراد کم درآمد، بانوان، کودکان و سالمندان فعالیت می‌کنند و جامعه هدف سازمان بهزیستی افراد نیازمند است. 
مدیرکل بهزیستی لرستان تصریح کرد: بیش از صدو شصت برنامه و ماموریت در جامعه هدف داریم که به مددجویان خدمات‌رسانی کند و این مهم می طلبد که اصحاب رسانه اقدامات سازمان بهزیستی نسبت به جامعه هدف را پوشش دهند و از نیک اندیشان، انجمن ها، موسسات خیریه، افراد حقیقی و حقوقی تقاضا داریم که سازمان بهزیستی را حمایت کنند.
وی اظهار داشت: از آنجا که جامعه هدف ما یک جامعه نیازمند و بیمار است و از طرفی نیازمندی در این خانواده ها و بیماری و معلولیت به این نیازها اضافه شده است باید به طور ویژه‌ از سازمان بهزیستی حمایت شود تا به جامعه هدف که ولی نعمتان این نظام هستند خدمات رسانی بهتری صورت گیرد . 
 
یاری با اشاره به مسکن مددجویان بهزیستی افزود: امسال بیش از دویست و هفده واحد به مددجویان روستایی و شهری در استان تحویل داده شده که صدو هشتاد واحد به خانواده مددجویان عادی و سی و هفت واحد به خانواده‌های دارای دو معلول تحویل شده است. 
وی با اشاره به خدمات دهی برای خانواده‌های دو معلول خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی مبلغ سی و شش میلیون بلاعوض و چهل میلیون تسهیلات به این خانواده ها پرداخت می‌کند برای مناسب سازی مسکن چهار میلیون و چهارصد هزار تومان، برای مناسب سازی خودرو دو میلیون و دویست هزار تومان، برای کمک هزینه خرید وسایل توانبخشی چهار میلیون و چهارصد هزار تومان و هر پنج سال یکبار، پرداخت کامل شهریه دانشگاه آزاد و پرداخت یک میلیون تومان برای خرید جهیزیه را برای خانواده های دو معلول انجام می دهد.
 
خبرنگار : مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: